logo

Yenipazar Kültür Merkezi’nin Temeli Atıldı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yenipazar Kültür Merkezi ‘nin temsili temel atma töreni gerçekleşti.

Temel atma törenine ; Yenipazar Kaymakamı Ercan Erkol, CHP İl Başkanı Bayram İnci, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, CHP Bozdoğan İlçe Başkanı Hasan Karayel, CHP Yenipazar İlçe Başkanı Sergül Duransoy, CHP Nazilli İlçe Başkanı Ali Derici, CHP Koçarlı İlçe Başkanı Ali Demirci, Bozdoğan Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Temel atma töreni öncesi mikrofona gelen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “Bugün Yenipazar’da kültür merkezimizin temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Biz bu zamana kadar Yenipazar’da birçok hizmet yaptık. Bu hizmette emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti;
“Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum:
17 Bin 890 metre içme suyu, 922 metre yağmur suyu, Bin 818 metre yeni kanalizasyon hattı, Alioğulları Mahallesi’nde içme suyu arıtma tesisimizi kurduk. Yenipazar’da toplam 31 Bin 200 metrekare asfalt, 6 Bin metrekare parke yol çalışmasını gerçekleştirdik. Elbette bu hizmetlerimiz yetmez, Yenipazar’a hizmetlerimiz devam edecek.
Gördüğünüz üzere tesisimiz yaklaşık 3 Bin metrekare toplam 2 katlı olacak. Zemin katında siz Yenipazarlılar için yeni nikah salonu ve ASKİ kurumlarımız, sizin isteğiniz üzerine sergi salonları, atölyeler ve derslikler. İkinci katta ise düğün salonu yer alacak. Kültür Merkezi’miz her yaştan 7’den, 70’e herkesin yararlanabileceği faaliyet göstereceği alan ve mekanlardan oluşmaktadır.” dedi.
Çerçioğlu, konuşmasının ardından il ve ilçe başkanları ile birlikte butona basarak temsili temel atma törenini gerçekleştirdi. Açılışın ardından temel atma törenine katılan vatandaşlara balık ekmek dağıtıldı.
(Mehtap Altınkeser)

Share