logo

09 Temmuz 2013

YARIN RAMAZAN!..


Mustafa Çezik
mustafacezik@mucadele.com.tr

Yarın Dünya'da ve ülkemizde onbir ayın sultanı Ramazan ayının ilk günü..

Gönül ister ki, Dünya'da ve ülkemizde tüm dindaşlarımız;  “Müslüman, müslümanın kardeşidir!” sözüne uygun biçimde davransınlar, en azından aralarındaki ihtilafları, savaşları bir ay ertelesinler..

Sizce mümkün mü?

Elbette değil?

Çünkü, şeytan ve şeytanca düşünceler kolera salgını gibi İslam alemini sarmış durumda .. Yüce Allah ve Kur'an hükümleri ve peygamber efendimizin sünnetlerine rağmen sözde müslümanlar sanki yeni bir din icat etmiş gibiler.

Kendi çıkarlarını, yaşam tarzlarını din diye topluma, insanlara dayatmaktadırlar..

Sözde ve vitrinde çok başarılılar, öyle oldukları için de insanları kandırıyorlar, kandırabiliyorlar..

Bir ay boyunca, Yüce Allah ve Kur'an'ın öğütlerine uygun bir şekilde oruç tutan, ibadet eden tüm dindar kardeşlerimi içtenlikle kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum..

Lüks restaurantlarda, altın baraklı tabaklarda ve yiyecek içeceklerle gösterişli ziyafet sofraları düzenleyenleri ise inanız ki çok yadırgıyorum.

Burada aslolan, sağ elin verdiğini, sol elin görmemesidir..

Türkiye genelinde çeşitli kurum, kuruluş ve belediyeler İFTAR çadırları kurdurtacaklar.. Helal kazançla, yasalara uygun kurulan İFTAR çadırları elbette yararlıdır..

Ancak; siyasi veya ticari rant için kurulan İFTAR çadırları düşündürücü ve üzüntü vericidir..

Unutulmamalıdır ki; alemlerin yaratıcısı olan Yüce Allah herşeye vakıf ve muktedirdir…

Önemli olan; O'nun rızasını kazanacak  işler yapmak ve o değerlerde yaşamaktır…

Bu duygu ve düşüncelerle tüm dindaşlarımızın, yurttaşlarımızın, okurlarımızın, özverili basın çalışanlarının kutsal Ramazanlarını en içten duygularla kutluyorum.

YAZARIN TÜM YAZILARI
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • EMPERYALİZMİN MAŞALARI

  27 Kasım 2017 Yazarlar

  Küresel Emperyalizme hizmet etmeyi vazife edinenlerin siyasi görüşü falan olmaz. Adı üstünde #Uşak bunlar! Uşağın görüşü olduğu nerede görülmüş? Siyaset yapabilmek için, memleketin yönetimine dair fikir üretmek gerek. Bugünün muhalefeti tıpkı mazideki tüm siyasi örgütlerin yaptığı gibi ancak kulaklarına üfleneni aktarmakla meşgul. Memur bunlar, bildiğiniz görevli... Efendilerinin çıkarı uğruna #tellallık yapıyorlar. Bağımsızlık mı dediniz? Bağımsız bir Türkiye"de bu çakalların hepsi işsiz kalır; bu durumda Allah zulüm görmesi muhtem...
 • ÖĞRETMEN NASIL OLMALI DİYE TARTIŞIYORLAR

  27 Kasım 2017 Yazarlar

  Öğretmenliğin nasıl olması gerektiğini öğretmenlerin dışında herkes çok iyi biliyor. Evet, bir milyonluk öğretmen camiası içinde yanlışı olanlar da vardır. Ama eleştiri işi çığırından çıkmış gibi. Hata arayalım denilirken artık nasıl öğretmenlik yapılmalı noktasına gelinmiş durumda. Öğretmen hedef tahtasına oturtulmuş, neresinden vuralım diye aranılıyor sanki. Eğitimle ilgili konular milli eğitim uzmanlarına bırakılmalı. Öyle herkes kafasına göre bir görüntü üzerinden ahkam kesememeli. Bu durum dini konularda da var. Kulaktan dolma bilgiler...
 • Kadının Adı Var

  25 Kasım 2017 Yazarlar

  Kadın, hayattaki en mükemmel enstrümandır. Ama ne yazık ki, her erkek nota bilmez. Demiş #FaridFarjad Kadına şiddete Hayır!... Böyle bir sloganın atılması, hele ki bu tür bir slogan için özel bir gün tahsis edilmesi bile biz erkekler için yeterince utanç verici olsa gerek. Erkeklik sadece Er'il olmak mıdır?... Adam olmayan, erkek olsa ne olur? Fiziksel olarak daha güçlü olmak, zorbalığın gerekçesi olabilir mi? Aynaya baktığında erkek sureti gören ve kendini o sıfatla tanımlayan, yer yer bu sıfata nail olduğu için böbürlenen mâh...
 • Suriye Satrancı

  25 Kasım 2017 Yazarlar

  Rusya, YPG kartını gösterip, esedi masaya oturtmak istiyor. ABD den sonra Rusya da Ypg yi tanıyor, muhatap alıyor. Rusya, bölgede sürekli imtiyaz elde ediyor. Suriyede ABD ve Rusya örtülü bir ittifak içinde. Suriye ABD ve Rusya arasında nüfuz paylaşımına uğradı. Bugün yaptıkları bu planı uygulamaya koymak. Türkiye gelecekte başına bela olabilecek bir oluşuma engel olma gayretinde. Şii duvarını aşamadık. Bari pkk duvarına engel olalım çabasındayız. Bu sadece bizim derdimiz. ABD ve Rusya için ise stratejik hedef Bugün kısmi işbirlikler...