logo

09 Temmuz 2013

YARIN RAMAZAN!..


Mustafa Çezik
mustafacezik@mucadele.com.tr

Yarın Dünya'da ve ülkemizde onbir ayın sultanı Ramazan ayının ilk günü..

Gönül ister ki, Dünya'da ve ülkemizde tüm dindaşlarımız;  “Müslüman, müslümanın kardeşidir!” sözüne uygun biçimde davransınlar, en azından aralarındaki ihtilafları, savaşları bir ay ertelesinler..

Sizce mümkün mü?

Elbette değil?

Çünkü, şeytan ve şeytanca düşünceler kolera salgını gibi İslam alemini sarmış durumda .. Yüce Allah ve Kur'an hükümleri ve peygamber efendimizin sünnetlerine rağmen sözde müslümanlar sanki yeni bir din icat etmiş gibiler.

Kendi çıkarlarını, yaşam tarzlarını din diye topluma, insanlara dayatmaktadırlar..

Sözde ve vitrinde çok başarılılar, öyle oldukları için de insanları kandırıyorlar, kandırabiliyorlar..

Bir ay boyunca, Yüce Allah ve Kur'an'ın öğütlerine uygun bir şekilde oruç tutan, ibadet eden tüm dindar kardeşlerimi içtenlikle kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum..

Lüks restaurantlarda, altın baraklı tabaklarda ve yiyecek içeceklerle gösterişli ziyafet sofraları düzenleyenleri ise inanız ki çok yadırgıyorum.

Burada aslolan, sağ elin verdiğini, sol elin görmemesidir..

Türkiye genelinde çeşitli kurum, kuruluş ve belediyeler İFTAR çadırları kurdurtacaklar.. Helal kazançla, yasalara uygun kurulan İFTAR çadırları elbette yararlıdır..

Ancak; siyasi veya ticari rant için kurulan İFTAR çadırları düşündürücü ve üzüntü vericidir..

Unutulmamalıdır ki; alemlerin yaratıcısı olan Yüce Allah herşeye vakıf ve muktedirdir…

Önemli olan; O'nun rızasını kazanacak  işler yapmak ve o değerlerde yaşamaktır…

Bu duygu ve düşüncelerle tüm dindaşlarımızın, yurttaşlarımızın, okurlarımızın, özverili basın çalışanlarının kutsal Ramazanlarını en içten duygularla kutluyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  YAŞLILIK...

YAZARIN TÜM YAZILARI
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • HANIM AĞA…

  21 Ekim 2017 Yazarlar

  Ağa, büyük erkek kardeş, ağabey olarak bilindiği, babacan ve mert kimselere de kullanıldığı gibi, Hanım Ağa da, erkek ağanın kadın modeli anlamında da kullanılabiliyor. Diğer taraftan Türk devletinde askeri ve sivil kuruluşlarda kullanılan bir unvan olan Ağa, Moğolca büyük erkek kardeş manasındaki “aka” kelimesinden Türkçeleştiği, bu manasından başka bazı lehçelerde baba, dede, amca, dayı, abla gibi yaşça büyük akrabalar için kullanılabildiği ifade edilmektedir. EFELERİN BOĞA GÜREŞİ AĞASI ZELİHA KAYA İLK “HANIM AĞA” SEÇİLDİ Aydın...
 • TATLI TELAŞLAR

  21 Ekim 2017 Yazarlar

  Of! Her şey aynı. Akşam yatıyorsun aynı yatak, aynı yastık. Sabah kalkıyorsun aynı oda, aynı ev. Annen aynı, baban aynı. Okul aynı, iş aynı. Hayat aynı. Nasıl sıkılmayayım? Diyeceğimi sanıyorsanız aldanıyorsunuz sevgili okurlarım. Çünkü ben, hayat ne kadar monoton ilerlese de içerisinde küçük ve tatlı heyecanların da var olduğunun bilincindeyim. Hatta inanmayacaksınız ama bazı formalitelerin insanı mutlu ettiğine bile tanık oldum. Evet bugünkü konumuz insanı bir sevgi kelebeğine dönüştüren sevimli formaliteler. Hazırsanız başlayalım. Takip ede...
 • VİCDANINIZA YAKIN GÖZLÜĞÜ TAKIN

  20 Ekim 2017 Yazarlar

  Merhabalar Sevgili Okurlarım, Bugün sizinle güzel ülkemin çözülememiş meselelerinden biri olan eğitim ve sınav sistemiyle ilgili düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Bunu hepimiz biliyoruz zaten. Hayatın kendisi her gün değiştikçe ekonomi, ticaret, kültür, medya ve eğitim gibi sistemlerin de hepsi geleneksel modellerden çıkıp çağa ayak uydurmak mecburiyetindeler. Özellikle eğitim ve buna bağlı olarak gelişen sınav sistemimiz değişe değişe bir hal oldu. Teoride düşünülen ile pratikte uygulananlar arasında...
 • V1 CHALLENGE …

  20 Ekim 2017 Yazarlar

  V1 Challenge, 2011 yılında başlamasına rağmen kullanılan otomobiller, yarış biçimi, şehir içi yarışları ve ödüllendirme sistemiyle Türk motorsporlarında büyük ilgi uyandırdığı, temelleri Volkan Işık tarafından atılan V1 Challenge gerek kullanılan Volkicar isimli araçlar, gerekse koşuların şehir içlerinde yapılması büyük ölçüde etkili olduğu, V1 Challenge toplam yedi yarıştan oluştuğu ve yarışlar kendi aralarında üç farklı biçime ayrıldığı şeklinde ifade edilir. 2017 V1 CHALLENGE YARIŞINI AYDINLILAR İLGİ İLE İZLEDİ Aydın'ın Efeler il...