logo

21 Haziran 2013

YANGIN!..


Mustafa Çezik
mustafacezik@mucadele.com.tr

Mayıs sonundan bugünlere, Türkiye ve Türkiye'de yürekler yandı… Canlar düştü toprağa.. Gençlerimiz ve özverili emniyet ve güvenlik güçleri siyasi iktidarın tutumu nedeniyle birbirlerine saldırdılar… İmralı'daki caninin talimatı ile bölücü terör örgütü militanları Taksim'de ve diğer yörelerde provakatörlük yaptılar..Yaktılar, yıktılar ve fatura demokratik haklarını kullanan pırıl pırıl gençlerimize çıkarılmak istendi.

Yurtsever yurttaşlar, ulusalcı gazeteciler olarak yüreklerimiz yandı.. Yurttaşlarımızı ayrıştıran, kamplara bölenlere LANET okuduk ulusça..

Dünya, Dünya ülkeleri Türkiye'de yaşananlara karşı tepkilerini ortaya koydular..

İşte bu ortamda dün Aydın, güzel Aydın büyük bir yangın tehlikesi atlattı.

Aydın'ın kuzeyinde başlayan, Doğanköy, Yılmazköy, Kalfaköy, Paşayaylası'nı  vd. tehdit eden yangın yüzlerce dönüm arazi, zeytin ve meyve ağaçlarını, otlakları kül etti.

Köylülerimiz can ve mal kaygısına düştüler..

Her ihtimale karşı köyler boşaltıldı.

Adnan Menderes Üniversitesi, Teknik Lise, Askeri birlik, Aydın'ın kuzeyindeki mahalleler  ve özellikle Zafer Mahallesi tehlike altındaydı.

Gece yarısı Aydın'ın kuzey mahallelerini yangın sıcaklığı, duman örttü…

Aydınlılar evlerinde doğru dürüst uyuyamadılar…

Kısacası Aydın, Aydınlılar dün ayaktaydılar..Duran adamlardan  sonra, dün KOŞAN, KOŞUŞTURAN adamlar görevdeydi. Halkçı Valimiz Kerem AL,Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu, Aydın İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Bülent Bulut ve ilgililer, yetkililer bir saniye dahi durmadılar.

Özverili itfaiyecilerimiz, orman görevlileri, yangın helikopterleri su taşıdılar Aydın'ın kuzeyine..

Gördüğüm, görebildiğim kadarı ile yangının başlıca nedeni köylülerimizin kuru otları bahar ayları sonunda biçmemeleri veya topraklarını sürmemeleridir..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ZİNCİRLİ HAN...

Yüce Türk Ulusu, yüzyıllar boyunca çok sorunlar çekti, saldırılarla uğraştı, isyanlar gördü, hainlerin tuzağına düştü, yangınlar, doğal afetler yaşadı ama Allah'ın yardımı, izni ile tüm felaketleri atlattı.

Çünkü, Anadolu şehitler ve aslanlar yatağıdır. Büyük Türk Ulusu İslam'ın kılıcıdır.

Dileğim ve dualarım ise; 

Allah; ulusumuzu, devletimizi, vatanımızı ve Aydın'ı, Aydınlıları  her türlü felaketlerden korusun..

YAZARIN TÜM YAZILARI
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • VİCDANINIZA YAKIN GÖZLÜĞÜ TAKIN

  20 Ekim 2017 Yazarlar

  Merhabalar Sevgili Okurlarım, Bugün sizinle güzel ülkemin çözülememiş meselelerinden biri olan eğitim ve sınav sistemiyle ilgili düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Bunu hepimiz biliyoruz zaten. Hayatın kendisi her gün değiştikçe ekonomi, ticaret, kültür, medya ve eğitim gibi sistemlerin de hepsi geleneksel modellerden çıkıp çağa ayak uydurmak mecburiyetindeler. Özellikle eğitim ve buna bağlı olarak gelişen sınav sistemimiz değişe değişe bir hal oldu. Teoride düşünülen ile pratikte uygulananlar arasında...
 • V1 CHALLENGE …

  20 Ekim 2017 Yazarlar

  V1 Challenge, 2011 yılında başlamasına rağmen kullanılan otomobiller, yarış biçimi, şehir içi yarışları ve ödüllendirme sistemiyle Türk motorsporlarında büyük ilgi uyandırdığı, temelleri Volkan Işık tarafından atılan V1 Challenge gerek kullanılan Volkicar isimli araçlar, gerekse koşuların şehir içlerinde yapılması büyük ölçüde etkili olduğu, V1 Challenge toplam yedi yarıştan oluştuğu ve yarışlar kendi aralarında üç farklı biçime ayrıldığı şeklinde ifade edilir. 2017 V1 CHALLENGE YARIŞINI AYDINLILAR İLGİ İLE İZLEDİ Aydın'ın Efeler il...
 • EFES ANTİK KENTİ- TARİHİN SPORLA BÜTÜNLEŞMESİ

  19 Ekim 2017 Yazarlar

  Bulgaristan'ın Plovdiv kentinde yer alan Kürek ve Kano parkuru Efes antik kentinde asırlarca yıl önce deniz varmış ve bu deniz Ege Denizi'ymiş. Bu deniz öyle bir denizmiş ki Efes kentine aşıkmış. Bir gün kötü kalpli bir cadı öyle bir büyü yapmış ki asırlarca süren ayrılık yani Ege Denizi ile Efes kenti birbirlerinden ayrılmış ve Efes limanı denizsiz bir şekilde üzgün ve yalnız kalakalmış. Efes kentinin antik tiyatrosunda denizin o güzel kokusuyla incir ve zeytin ağaçlarının hışırtıları birbirinden ayrılmış. Ege denizi ise o zamandan bu ...
 • MANDALİNA…

  19 Ekim 2017 Yazarlar

  Mandalina, turunçgiller ailesinden olup yapraklarını dökmeyen nadir meyvelerden biridir. Portakala benzemekle beraber bu ağacın portakala göre küçük ve yassı, gevşek kabuklu, hoş kokulu, tatlı ve lezzetli meyvesi ile belirgin bir özelliğe sahip ılıman iklimlerde yetişen bir kış meyvesidir. SATSUMA MANDALİNASI GECİKTİ Türkiye’in ihraç ürünlerinden Satsuma mandalinanın geçen yıla göre mevsim koşullarından dolayı 10 gün geç olgunlaştığı bildirildi. Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Rıza Seyyar, satsuma mandalinadaki geç o...