logo

21 Haziran 2013

YANGIN!..


Mustafa Çezik
mustafacezik@mucadele.com.tr

Mayıs sonundan bugünlere, Türkiye ve Türkiye'de yürekler yandı… Canlar düştü toprağa.. Gençlerimiz ve özverili emniyet ve güvenlik güçleri siyasi iktidarın tutumu nedeniyle birbirlerine saldırdılar… İmralı'daki caninin talimatı ile bölücü terör örgütü militanları Taksim'de ve diğer yörelerde provakatörlük yaptılar..Yaktılar, yıktılar ve fatura demokratik haklarını kullanan pırıl pırıl gençlerimize çıkarılmak istendi.

Yurtsever yurttaşlar, ulusalcı gazeteciler olarak yüreklerimiz yandı.. Yurttaşlarımızı ayrıştıran, kamplara bölenlere LANET okuduk ulusça..

Dünya, Dünya ülkeleri Türkiye'de yaşananlara karşı tepkilerini ortaya koydular..

İşte bu ortamda dün Aydın, güzel Aydın büyük bir yangın tehlikesi atlattı.

Aydın'ın kuzeyinde başlayan, Doğanköy, Yılmazköy, Kalfaköy, Paşayaylası'nı  vd. tehdit eden yangın yüzlerce dönüm arazi, zeytin ve meyve ağaçlarını, otlakları kül etti.

Köylülerimiz can ve mal kaygısına düştüler..

Her ihtimale karşı köyler boşaltıldı.

Adnan Menderes Üniversitesi, Teknik Lise, Askeri birlik, Aydın'ın kuzeyindeki mahalleler  ve özellikle Zafer Mahallesi tehlike altındaydı.

Gece yarısı Aydın'ın kuzey mahallelerini yangın sıcaklığı, duman örttü…

Aydınlılar evlerinde doğru dürüst uyuyamadılar…

Kısacası Aydın, Aydınlılar dün ayaktaydılar..Duran adamlardan  sonra, dün KOŞAN, KOŞUŞTURAN adamlar görevdeydi. Halkçı Valimiz Kerem AL,Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu, Aydın İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Bülent Bulut ve ilgililer, yetkililer bir saniye dahi durmadılar.

Özverili itfaiyecilerimiz, orman görevlileri, yangın helikopterleri su taşıdılar Aydın'ın kuzeyine..

Gördüğüm, görebildiğim kadarı ile yangının başlıca nedeni köylülerimizin kuru otları bahar ayları sonunda biçmemeleri veya topraklarını sürmemeleridir..

Yüce Türk Ulusu, yüzyıllar boyunca çok sorunlar çekti, saldırılarla uğraştı, isyanlar gördü, hainlerin tuzağına düştü, yangınlar, doğal afetler yaşadı ama Allah'ın yardımı, izni ile tüm felaketleri atlattı.

Çünkü, Anadolu şehitler ve aslanlar yatağıdır. Büyük Türk Ulusu İslam'ın kılıcıdır.

Dileğim ve dualarım ise; 

Allah; ulusumuzu, devletimizi, vatanımızı ve Aydın'ı, Aydınlıları  her türlü felaketlerden korusun..

YAZARIN TÜM YAZILARI
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • EMPERYALİZMİN MAŞALARI

  27 Kasım 2017 Yazarlar

  Küresel Emperyalizme hizmet etmeyi vazife edinenlerin siyasi görüşü falan olmaz. Adı üstünde #Uşak bunlar! Uşağın görüşü olduğu nerede görülmüş? Siyaset yapabilmek için, memleketin yönetimine dair fikir üretmek gerek. Bugünün muhalefeti tıpkı mazideki tüm siyasi örgütlerin yaptığı gibi ancak kulaklarına üfleneni aktarmakla meşgul. Memur bunlar, bildiğiniz görevli... Efendilerinin çıkarı uğruna #tellallık yapıyorlar. Bağımsızlık mı dediniz? Bağımsız bir Türkiye"de bu çakalların hepsi işsiz kalır; bu durumda Allah zulüm görmesi muhtem...
 • ÖĞRETMEN NASIL OLMALI DİYE TARTIŞIYORLAR

  27 Kasım 2017 Yazarlar

  Öğretmenliğin nasıl olması gerektiğini öğretmenlerin dışında herkes çok iyi biliyor. Evet, bir milyonluk öğretmen camiası içinde yanlışı olanlar da vardır. Ama eleştiri işi çığırından çıkmış gibi. Hata arayalım denilirken artık nasıl öğretmenlik yapılmalı noktasına gelinmiş durumda. Öğretmen hedef tahtasına oturtulmuş, neresinden vuralım diye aranılıyor sanki. Eğitimle ilgili konular milli eğitim uzmanlarına bırakılmalı. Öyle herkes kafasına göre bir görüntü üzerinden ahkam kesememeli. Bu durum dini konularda da var. Kulaktan dolma bilgiler...
 • Kadının Adı Var

  25 Kasım 2017 Yazarlar

  Kadın, hayattaki en mükemmel enstrümandır. Ama ne yazık ki, her erkek nota bilmez. Demiş #FaridFarjad Kadına şiddete Hayır!... Böyle bir sloganın atılması, hele ki bu tür bir slogan için özel bir gün tahsis edilmesi bile biz erkekler için yeterince utanç verici olsa gerek. Erkeklik sadece Er'il olmak mıdır?... Adam olmayan, erkek olsa ne olur? Fiziksel olarak daha güçlü olmak, zorbalığın gerekçesi olabilir mi? Aynaya baktığında erkek sureti gören ve kendini o sıfatla tanımlayan, yer yer bu sıfata nail olduğu için böbürlenen mâh...
 • Suriye Satrancı

  25 Kasım 2017 Yazarlar

  Rusya, YPG kartını gösterip, esedi masaya oturtmak istiyor. ABD den sonra Rusya da Ypg yi tanıyor, muhatap alıyor. Rusya, bölgede sürekli imtiyaz elde ediyor. Suriyede ABD ve Rusya örtülü bir ittifak içinde. Suriye ABD ve Rusya arasında nüfuz paylaşımına uğradı. Bugün yaptıkları bu planı uygulamaya koymak. Türkiye gelecekte başına bela olabilecek bir oluşuma engel olma gayretinde. Şii duvarını aşamadık. Bari pkk duvarına engel olalım çabasındayız. Bu sadece bizim derdimiz. ABD ve Rusya için ise stratejik hedef Bugün kısmi işbirlikler...