logo

31 Mayıs 2013

TÜRK!..


Mustafa Çezik
mustafacezik@mucadele.com.tr

Bugünkü ortamda bazı kafalar, bölücüler ve ırkçılar ulusumuzun üst kimliği olan “TÜRK”e TÜRK sözcüğüne karşı çıkıyorlar.
Binlerce yıldan bu yana TÜRK'ler sayısız devlet kurmuşlardır. Yönetilen ulusların içinde çeşitli din ve etnik kökleri farklı insanlar olmuştur.

Osmanlı İmparatorluğu'nun karşısında  Dünya'da hanedanlıklar vardı…  Kral soylarına göre imparatorluğun adı birlikte anılırdı. O nedenle; Osmanlı Devleti'ni kuran Osman Bey'in adına izafeten İmparatorluğun adı Osmanlı İmparatorluğu oldu.

700 yıla yakın hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu'nda üst kimlik TÜRK'tü ve imparatorluğun tabanında çeşitli dil, din ve ırktan yurttaş yaşıyordu.

Asli unsur ise TÜRK'lerdi.

Padişahlar yabancılardan eş alıyorlar, onlara TÜRK isimleri veriyorlardı.. Çocuklarının soy ağaçları yine TÜRK üst kimliğinde birleşiyordu.

Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküş döneminde yine TÜRK üst kimlikti.

Şanlı Bayrağımız üst kimliğimizin simgesidir.

Askerimizin adının Mehmetcik olmasıda bir üst kimlik göstergesidir.

Ulusal Kurtuluş Savaşı'nı yapan, komuta heyetinin büyük çoğunluğu'da TÜRK kökenli veya TÜRK üst kimliğini kabul etmiş, özümseyen kahramanlardı.

İnebolu'dan cepheye mermi, bomba taşıyan kadınlarımız TÜRK kökenliydi..

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kuruluşundan günümüze dek ırkçılık yapılmasına izin verilmemiştir. Öyle  ki, tek parti döneminde IRKÇILIK yaptıkları gerekçesi ile çok sayıda yurttaşımız, siyasetçi,  aydınımız  işkenceler görmüştür.

Bölücülük, ayrımcılık yapılmasına izin verilmemiştir.  

Ne yazık ki, özellikle 1980 yılından sonra dış güçler ve içimizdeki uzantıları yapay sorunlarla KÜRT sorunu çıkartmışlar, IRKÇILIĞA dayandırarak binlerce yurttaşımızın (Etnik kökleri farklıda olsa ) katline neden olmuşlardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  V1 CHALLENGE ...

Bu olayların açıklaması bana göre;

“ Ne mutlu TÜRK'üm!” demek, diyebilmektir.

Bu devlet, bu vatan 76 milyon hepimizindir.

YAZARIN TÜM YAZILARI
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • VİCDANINIZA YAKIN GÖZLÜĞÜ TAKIN

  20 Ekim 2017 Yazarlar

  Merhabalar Sevgili Okurlarım, Bugün sizinle güzel ülkemin çözülememiş meselelerinden biri olan eğitim ve sınav sistemiyle ilgili düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Bunu hepimiz biliyoruz zaten. Hayatın kendisi her gün değiştikçe ekonomi, ticaret, kültür, medya ve eğitim gibi sistemlerin de hepsi geleneksel modellerden çıkıp çağa ayak uydurmak mecburiyetindeler. Özellikle eğitim ve buna bağlı olarak gelişen sınav sistemimiz değişe değişe bir hal oldu. Teoride düşünülen ile pratikte uygulananlar arasında...
 • V1 CHALLENGE …

  20 Ekim 2017 Yazarlar

  V1 Challenge, 2011 yılında başlamasına rağmen kullanılan otomobiller, yarış biçimi, şehir içi yarışları ve ödüllendirme sistemiyle Türk motorsporlarında büyük ilgi uyandırdığı, temelleri Volkan Işık tarafından atılan V1 Challenge gerek kullanılan Volkicar isimli araçlar, gerekse koşuların şehir içlerinde yapılması büyük ölçüde etkili olduğu, V1 Challenge toplam yedi yarıştan oluştuğu ve yarışlar kendi aralarında üç farklı biçime ayrıldığı şeklinde ifade edilir. 2017 V1 CHALLENGE YARIŞINI AYDINLILAR İLGİ İLE İZLEDİ Aydın'ın Efeler il...
 • EFES ANTİK KENTİ- TARİHİN SPORLA BÜTÜNLEŞMESİ

  19 Ekim 2017 Yazarlar

  Bulgaristan'ın Plovdiv kentinde yer alan Kürek ve Kano parkuru Efes antik kentinde asırlarca yıl önce deniz varmış ve bu deniz Ege Denizi'ymiş. Bu deniz öyle bir denizmiş ki Efes kentine aşıkmış. Bir gün kötü kalpli bir cadı öyle bir büyü yapmış ki asırlarca süren ayrılık yani Ege Denizi ile Efes kenti birbirlerinden ayrılmış ve Efes limanı denizsiz bir şekilde üzgün ve yalnız kalakalmış. Efes kentinin antik tiyatrosunda denizin o güzel kokusuyla incir ve zeytin ağaçlarının hışırtıları birbirinden ayrılmış. Ege denizi ise o zamandan bu ...
 • MANDALİNA…

  19 Ekim 2017 Yazarlar

  Mandalina, turunçgiller ailesinden olup yapraklarını dökmeyen nadir meyvelerden biridir. Portakala benzemekle beraber bu ağacın portakala göre küçük ve yassı, gevşek kabuklu, hoş kokulu, tatlı ve lezzetli meyvesi ile belirgin bir özelliğe sahip ılıman iklimlerde yetişen bir kış meyvesidir. SATSUMA MANDALİNASI GECİKTİ Türkiye’in ihraç ürünlerinden Satsuma mandalinanın geçen yıla göre mevsim koşullarından dolayı 10 gün geç olgunlaştığı bildirildi. Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Rıza Seyyar, satsuma mandalinadaki geç o...