logo

14 Haziran 2013

Meclis’teki Muhalefet Hâlâ Görevini Tam Yapamıyor


Güçlü Çezik
guclucezik@hotmail.com

Günler önce CHP'ye bir çağrı yaptım sosyal paylaşım sitesinden, kimse ya görmedi ya da kazımadı! Onca CHP'li dostumuzdan biri bile görmedi mi, üzerine alınıp da iletmedi mi acaba CHP yönetimlerine?

Dedim ki, "ABD'ye İngilizce bir çağrıda bulunun ve Türkiye'ye gaz bombası tedarikini kesmesini isteyin. Böylece hem ABD'nin insan hakları konusundaki çifte standardını gözler önüne sermiş olursunuz, hem de dünyaya sesinizi duyurursunuz."

Böylece iki yüzlü ABD'nin de ipliğini bir kez daha pazara çıkarma fırsatı doğar. Sen değil misin bir padişah yaratan? Sen değil misin düne kadar yapılan bütün zulümleri, Silivri zindanlarını, sahte belgeleri, suçsuz insanların hayatını karartan iftira komplolarını ajanların eliyle ince ince planlayıp uygulamaya koyan?

Bakın bugün artık tamamen ABD'den ithal gaz kullanmaya başlamışlar duyduğuma göre. Ama CHP işte ne yazık ki hep bildiğimiz gibi aynı CHP.

Kardeşim bu parti hiç somut bir iş yapmayacak mı? Hep laf mı üretecek?

Bu partinin Genel Başkan Yardımcısı Aydınlı değil mi? Çok çok ama çok özür dilerim, nasıl partisiniz yahu o çocuklar sokaklarda can çekişiyor içinizde bir kişi bile burada paylaştığımız bu tür fikirlerimizi önerilerimizi vatanımız için, milletimiz için, herşey bir yana Alah rızası için paylaşmıyor mu kendi partili yakınlarıyla, yöneticileriyle?

Biraz mecazi olarak soruyorum, hayırdır ABD'ye ses çıkarmaktan mı korkuyor CHP yönetimi? MHP'den zaten hiç öyle birşey yapmasını bekleyemeyiz. "Bizi karıştırmayın da ne yaparsanız yapın" tavrı çok net MHP'de.

Arkadaş, 24 yıldır yayınlanan bir gazetenin bir o kadar zamandır medyanın içinde olan bir çalışanıyım. Bir yığın iktidarlar, ne başbakanlar, ne partiler gördük. Hepsi geldi geçti.

Hiç kusura bakmayın ama, bu son dönemde muhalefet partileri tamamen sınıfta kalmıştır. İktidara yeterince etkili, planlı ve akılcı yöntemlerle karşı koyamadınız ve halkın haklarını savunamadınız. Profesyonel uzmanlardan oluşan ekipler kurmadınız. Halk Gezi Parkı ile patlama noktasına geldikten sonra bile halen daha havanda su dövercesine "ne şiş yansın ne kebap" tarzı açıklamalar. Olanı ve mevcut durumu tarif etmekten öteye gitmeyen konuşmalar. Senin tarif etmene gerek yok o gençler cin gibi, neyin ne olduğunu gayet iyi görmeseler rahat ve güvenli evlerinden çıkıp, bilgisayar başından kalkıp hayatlarında ilk defa meydanlara inmezlerdi!

Tamam, siyasetçiler olarak sağduyulu hareket edin yangına körükle gitmeyin gerilimi tırmandırmayın bunu anlarım da, hukuk yollarını ve yasama erkinden gelen yetkilerinizi, sahip olduğunuz parlamenter seçeneklerinizi ve yöntemleri siz kullanmayacaksınız da kim kullanacak?

TBMM kapatıldı da haberimiz mi yok? Araştırsanıza bu gazlar nereden geliyor kaça geliyor, bu TOMA ihaleleri nasıl yapılmış, kaça alınıyor bu araçlar falan filan? Kameranın önünde biber gazı tabancasını insanın kafasına sıkan polislerin kimliğini görüntülerinden tek tek tespit ettirip bütün kamuoyuna o kürsülerinizden açıklasanız ya? Peşine düşseniz ve bunun suç olduğunu, o kapsüllerin üzerinde bile “Doğrudan insanlara sıkmayınız” yazdığı halde bu suçun işlendiğini ısrarla gündeme getirip polisi hukuka uygun davranmaya zorlasanız ya?

Ne bileyim, yapılabilecek o kadar çok iş var ki, keşke siyasetçilerin imkanı bende olsaydı diyorum..

YAZARIN TÜM YAZILARI
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • EMPERYALİZMİN MAŞALARI

  27 Kasım 2017 Yazarlar

  Küresel Emperyalizme hizmet etmeyi vazife edinenlerin siyasi görüşü falan olmaz. Adı üstünde #Uşak bunlar! Uşağın görüşü olduğu nerede görülmüş? Siyaset yapabilmek için, memleketin yönetimine dair fikir üretmek gerek. Bugünün muhalefeti tıpkı mazideki tüm siyasi örgütlerin yaptığı gibi ancak kulaklarına üfleneni aktarmakla meşgul. Memur bunlar, bildiğiniz görevli... Efendilerinin çıkarı uğruna #tellallık yapıyorlar. Bağımsızlık mı dediniz? Bağımsız bir Türkiye"de bu çakalların hepsi işsiz kalır; bu durumda Allah zulüm görmesi muhtem...
 • ÖĞRETMEN NASIL OLMALI DİYE TARTIŞIYORLAR

  27 Kasım 2017 Yazarlar

  Öğretmenliğin nasıl olması gerektiğini öğretmenlerin dışında herkes çok iyi biliyor. Evet, bir milyonluk öğretmen camiası içinde yanlışı olanlar da vardır. Ama eleştiri işi çığırından çıkmış gibi. Hata arayalım denilirken artık nasıl öğretmenlik yapılmalı noktasına gelinmiş durumda. Öğretmen hedef tahtasına oturtulmuş, neresinden vuralım diye aranılıyor sanki. Eğitimle ilgili konular milli eğitim uzmanlarına bırakılmalı. Öyle herkes kafasına göre bir görüntü üzerinden ahkam kesememeli. Bu durum dini konularda da var. Kulaktan dolma bilgiler...
 • Kadının Adı Var

  25 Kasım 2017 Yazarlar

  Kadın, hayattaki en mükemmel enstrümandır. Ama ne yazık ki, her erkek nota bilmez. Demiş #FaridFarjad Kadına şiddete Hayır!... Böyle bir sloganın atılması, hele ki bu tür bir slogan için özel bir gün tahsis edilmesi bile biz erkekler için yeterince utanç verici olsa gerek. Erkeklik sadece Er'il olmak mıdır?... Adam olmayan, erkek olsa ne olur? Fiziksel olarak daha güçlü olmak, zorbalığın gerekçesi olabilir mi? Aynaya baktığında erkek sureti gören ve kendini o sıfatla tanımlayan, yer yer bu sıfata nail olduğu için böbürlenen mâh...
 • Suriye Satrancı

  25 Kasım 2017 Yazarlar

  Rusya, YPG kartını gösterip, esedi masaya oturtmak istiyor. ABD den sonra Rusya da Ypg yi tanıyor, muhatap alıyor. Rusya, bölgede sürekli imtiyaz elde ediyor. Suriyede ABD ve Rusya örtülü bir ittifak içinde. Suriye ABD ve Rusya arasında nüfuz paylaşımına uğradı. Bugün yaptıkları bu planı uygulamaya koymak. Türkiye gelecekte başına bela olabilecek bir oluşuma engel olma gayretinde. Şii duvarını aşamadık. Bari pkk duvarına engel olalım çabasındayız. Bu sadece bizim derdimiz. ABD ve Rusya için ise stratejik hedef Bugün kısmi işbirlikler...