logo

14 Haziran 2013

Meclis’teki Muhalefet Hâlâ Görevini Tam Yapamıyor


Güçlü Çezik
guclucezik@hotmail.com

Günler önce CHP'ye bir çağrı yaptım sosyal paylaşım sitesinden, kimse ya görmedi ya da kazımadı! Onca CHP'li dostumuzdan biri bile görmedi mi, üzerine alınıp da iletmedi mi acaba CHP yönetimlerine?

Dedim ki, "ABD'ye İngilizce bir çağrıda bulunun ve Türkiye'ye gaz bombası tedarikini kesmesini isteyin. Böylece hem ABD'nin insan hakları konusundaki çifte standardını gözler önüne sermiş olursunuz, hem de dünyaya sesinizi duyurursunuz."

Böylece iki yüzlü ABD'nin de ipliğini bir kez daha pazara çıkarma fırsatı doğar. Sen değil misin bir padişah yaratan? Sen değil misin düne kadar yapılan bütün zulümleri, Silivri zindanlarını, sahte belgeleri, suçsuz insanların hayatını karartan iftira komplolarını ajanların eliyle ince ince planlayıp uygulamaya koyan?

Bakın bugün artık tamamen ABD'den ithal gaz kullanmaya başlamışlar duyduğuma göre. Ama CHP işte ne yazık ki hep bildiğimiz gibi aynı CHP.

Kardeşim bu parti hiç somut bir iş yapmayacak mı? Hep laf mı üretecek?

Bu partinin Genel Başkan Yardımcısı Aydınlı değil mi? Çok çok ama çok özür dilerim, nasıl partisiniz yahu o çocuklar sokaklarda can çekişiyor içinizde bir kişi bile burada paylaştığımız bu tür fikirlerimizi önerilerimizi vatanımız için, milletimiz için, herşey bir yana Alah rızası için paylaşmıyor mu kendi partili yakınlarıyla, yöneticileriyle?

Biraz mecazi olarak soruyorum, hayırdır ABD'ye ses çıkarmaktan mı korkuyor CHP yönetimi? MHP'den zaten hiç öyle birşey yapmasını bekleyemeyiz. "Bizi karıştırmayın da ne yaparsanız yapın" tavrı çok net MHP'de.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  CEHALETİN BEDELİ...

Arkadaş, 24 yıldır yayınlanan bir gazetenin bir o kadar zamandır medyanın içinde olan bir çalışanıyım. Bir yığın iktidarlar, ne başbakanlar, ne partiler gördük. Hepsi geldi geçti.

Hiç kusura bakmayın ama, bu son dönemde muhalefet partileri tamamen sınıfta kalmıştır. İktidara yeterince etkili, planlı ve akılcı yöntemlerle karşı koyamadınız ve halkın haklarını savunamadınız. Profesyonel uzmanlardan oluşan ekipler kurmadınız. Halk Gezi Parkı ile patlama noktasına geldikten sonra bile halen daha havanda su dövercesine "ne şiş yansın ne kebap" tarzı açıklamalar. Olanı ve mevcut durumu tarif etmekten öteye gitmeyen konuşmalar. Senin tarif etmene gerek yok o gençler cin gibi, neyin ne olduğunu gayet iyi görmeseler rahat ve güvenli evlerinden çıkıp, bilgisayar başından kalkıp hayatlarında ilk defa meydanlara inmezlerdi!

Tamam, siyasetçiler olarak sağduyulu hareket edin yangına körükle gitmeyin gerilimi tırmandırmayın bunu anlarım da, hukuk yollarını ve yasama erkinden gelen yetkilerinizi, sahip olduğunuz parlamenter seçeneklerinizi ve yöntemleri siz kullanmayacaksınız da kim kullanacak?

TBMM kapatıldı da haberimiz mi yok? Araştırsanıza bu gazlar nereden geliyor kaça geliyor, bu TOMA ihaleleri nasıl yapılmış, kaça alınıyor bu araçlar falan filan? Kameranın önünde biber gazı tabancasını insanın kafasına sıkan polislerin kimliğini görüntülerinden tek tek tespit ettirip bütün kamuoyuna o kürsülerinizden açıklasanız ya? Peşine düşseniz ve bunun suç olduğunu, o kapsüllerin üzerinde bile “Doğrudan insanlara sıkmayınız” yazdığı halde bu suçun işlendiğini ısrarla gündeme getirip polisi hukuka uygun davranmaya zorlasanız ya?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ÇED...

Ne bileyim, yapılabilecek o kadar çok iş var ki, keşke siyasetçilerin imkanı bende olsaydı diyorum..

YAZARIN TÜM YAZILARI
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AB-I HAYAT

  18 Ekim 2017 Yazarlar

  Kuralları neden koyar insan kendine? Neden yokluğuna gömülür insan? Koskaca dünyaya niye sıkışıp kalır, Sevgiye aç yürekler?… Bilmesi zor, tanıması zor sevgiyi hissetmeden… Bir öykü yazdım kendime, Mürekkebine kendimi koydum önce, Sözcükler ilk beni yazdı, İlk beni tamamladı sayfalar… Sonra birden sevgiye doğruldu kalemim, Yalnızlığın zirvesinde Hani mis gibi bahar havasına doluşan rengarenk çiçekler arasında koşar da, Birden uzanırsın ya çimlerin üstüne, Baharı koklarsın, Huzur selam durur yüreğine, Gökyüzü gülümserken gözlerine...
 • ÇEVRECİ…

  18 Ekim 2017 Yazarlar

  Çevreci, günümüzde sıfat olarak çevredeki doğal güzellikleri ve özellikle yeşilliği korumak için uğraş veren bunun yanı sıra çevre kirliliği sorunlarıyla uğraşan kimse veya topluluk olarak nitelendirildiği gibi çevreci, çevre hareketini destekleyen veya çevreci hareketlere katılanları tanımlamak için kullanılan sözcük olarak değerlendirilebilir. ‘WWF-TÜRKİYE’ ÇEVRECİ YEREL VE YAYGIN MEDYA TEMSİLCİLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF Türkiye) basın mensuplarına yönelik ilk kez düzenlenen “Çevresel Etki Değerlendi...
 • Helal Sana Beşiktaş!

  17 Ekim 2017 Yazarlar

  Karakartallar, UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu'ndaki rakipleri Monaco'yu deplasmanda 2-1 yenmeyi başararak kupada büyük bir avantaj elde etti ve ülkemizi de gururlandırdı. Monaco'yu Fransa'nın göbeğinde yenmek bir yana, grupta 3'te 3 yaparak hiç puan kaybetmeden 9 puana ulaşmak apayrı bir başarı. Ben, Galatasaray'ın o unutulmaz Monaco zaferi ve UEFA Şampiyonu olduğu yıllardan beri bu Avrupa kupalarında bu kadar başarılı sonuçlar hatırlamıyorum. Zira Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 3'te 3 yapan Türk takımı olarak Türk futbol tarihine geç...
 • FİLOGRAFİ SANATI…

  17 Ekim 2017 Yazarlar

  Filografi sanatı, ahşap bir zemin üzerine çakılmış çiviler arasından teller geçirilerek belli örgü teknikleri kullanılarak çeşitli desenler meydan getirilmesi sanatı olduğu gibi bu sanat Orta Doğu'da doğmuş batıya ve uzak doğuya yayıldığı bilinir. Ülkemizde pek tanımayan bu sanat, zorluğu, sabır gerektirmesi nedeni ile az uygulanmakta olup bütün dünyada unutulmak üzere olduğu bu sanat, belli örgü teknikleri kullanılarak hat yazıları, simetrik desenler, amblemler, çiçekler ve çizgi film karakterleri panolar haline getirilen ve öne...