logo

07 Haziran 2013

ESKİDEN POLİS OLAN YAZAR’IN DİNSELLİĞİ


Serbest Köşe
serbestkose@mucadele.com.tr

– Kemal Bilgen – 

Arap dünyası CAHİLİYE DEVRİ yaşarken İslamiyet'in ortaya çıkışı,cahil Arapları  medeni  yaşama yönelten ıslah modeli-şifa kaynağı olmuştur. İnsanlar, insani meziyetlere-hasletlere-sahip kılan TANRI BUYRUĞU olduğu için ben de müslümanım. Genetik yapım KALITIM-IRSİYET-yoluyla, aileden gelse de, özellikle RUHSALLIĞIMIN Tanrı vergisi olduğuna inananlardanım. Nitekim 2-3 yüzyıl önce yaşamış DİN BİLGİNİ NESİMİ: “ENELHAK- deyince TANRI BENİM şeklinde yorumlanmış; oysa yaratıldım, Yaratandan pay aldım,     çocuklarını  (zürriyetini)   kastederek   yaratıyorum…. Demek   istemiş  ise de öldürülmüş.

Amasya   ilinde   ZİYARET adında   bir   köyde   HİCABİ DEDE Türbesi var. Bu    dedenin hikayesi bitkilerin de hissiyata sahip olduğunu anlatır.

Bana göre: DİN TANRININ TANINMASI VE  ERDEMİNİN RUHLARA YANSIMASIDIR. Semavi olan Dinler İNSANLARA TANRININ BİR LÜTFUDUR.   Bu   nedenle   asırlar   boyu   Dine sığınarak  yaşamını sürdüren   ve   Dinle yönetilen  halkımız Dini TABULAŞTIRMIŞTIR.  Dolayısıyla   olumlu ve  genelliklede olumsuz biçimde kullanılıyor. Çarşı-Pazar alışverişinde, daha çok siyasette, politik söylemlerde, Devlet büyükleri CUMA NAMAZINI eda ettikleri CAMİDE ve TV.    Ekranlarında  DİN SÖMÜRÜSÜ YAPIYORLAR.

“ KUR'AN,  Arapça inmiş,  Arapça yazılmıştır.  Ağır ve doğru  okunacak ve okunan mana olarak anlaşılacak; aksi halde –ibadet- geçersiz sayılır. Türkçe çevirisi yapılamaz….” gibi beyanlar acaba vahiy yoluyla mı  hasıl  olmuş ;    yoksa başka maksatlarla yazılarak veya tahrifata uğrayıp Kur'an hükmü mü sayılmıştır ?.  Arapça   konuşanlar   arasında şive veya lehçe farkı yokmu dur ?. Kaldı ki bizler “UYDUM İMAMA”  demekle   yetiniyoruz.   Camiye  devam  edenlerin çoğu okunan EZAN' ın anlamını bilmiyor. “Namaz vakti duyurusu”   sanıyorlar.     1950       döneminin    T.C.Başbakanı    “Seçmen ezanın Arapça okunmasını istiyor”  gerekçesiyle sorumsuzca, Türkçe ezan okunmasını sonlandırdı.

TARİH DİYOR'Kİ : Abbasi ve Emevi Devletleri  zamanında TARIK İBNİ ZEYYAT adında, zalim ve zorba bir kumandan tarafından ülkeler fethedilerek, kılıç zoruyla İslam Dinini ve  ARAP  KÜLTÜRÜNÜ insanlara   kabul  ettirmiştir.  Ordusu  İspanya' ya  kadar  gitmiş   Avrupa' yı Afrika' dan ayıran Cebelli (zorba) Arap Kültürü İslam alemine   malolmuştur.   ARAP EMPERYALİZMİ  Din adına  Dinci geçinen  MİSYONERLERLE günümüze kadar gelmiştir.

Diğer   SEMAVİ DİN OLAN İSA DİNİ   her dilde   okunuyor ve Dünyada 3-4 milyar Hristiyan var. Kur'anı da   TÜRKÇEYE   (dilimize)  çevirip   içeriğini   anlayıp   ve   içeriği    doğrultusunda    Tanrımıza bağlılığımızı ve dileğimizi  arz edebileceğimizi düşünüyorum. Acaba Mısırdaki ELEZHER ÜNİVERSİTESİNDEN icazet  (Referans)  almak mı gerekir? Cezasını ağır mı öderiz? Bilemiyorum….. ve MİLLİ BİR DAVA olduğuna inanıyorum.

OKURLARIMA SAYGIYLA ARZ EDERİM.

YAZARIN TÜM YAZILARI
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • EMPERYALİZMİN MAŞALARI

  27 Kasım 2017 Yazarlar

  Küresel Emperyalizme hizmet etmeyi vazife edinenlerin siyasi görüşü falan olmaz. Adı üstünde #Uşak bunlar! Uşağın görüşü olduğu nerede görülmüş? Siyaset yapabilmek için, memleketin yönetimine dair fikir üretmek gerek. Bugünün muhalefeti tıpkı mazideki tüm siyasi örgütlerin yaptığı gibi ancak kulaklarına üfleneni aktarmakla meşgul. Memur bunlar, bildiğiniz görevli... Efendilerinin çıkarı uğruna #tellallık yapıyorlar. Bağımsızlık mı dediniz? Bağımsız bir Türkiye"de bu çakalların hepsi işsiz kalır; bu durumda Allah zulüm görmesi muhtem...
 • ÖĞRETMEN NASIL OLMALI DİYE TARTIŞIYORLAR

  27 Kasım 2017 Yazarlar

  Öğretmenliğin nasıl olması gerektiğini öğretmenlerin dışında herkes çok iyi biliyor. Evet, bir milyonluk öğretmen camiası içinde yanlışı olanlar da vardır. Ama eleştiri işi çığırından çıkmış gibi. Hata arayalım denilirken artık nasıl öğretmenlik yapılmalı noktasına gelinmiş durumda. Öğretmen hedef tahtasına oturtulmuş, neresinden vuralım diye aranılıyor sanki. Eğitimle ilgili konular milli eğitim uzmanlarına bırakılmalı. Öyle herkes kafasına göre bir görüntü üzerinden ahkam kesememeli. Bu durum dini konularda da var. Kulaktan dolma bilgiler...
 • Kadının Adı Var

  25 Kasım 2017 Yazarlar

  Kadın, hayattaki en mükemmel enstrümandır. Ama ne yazık ki, her erkek nota bilmez. Demiş #FaridFarjad Kadına şiddete Hayır!... Böyle bir sloganın atılması, hele ki bu tür bir slogan için özel bir gün tahsis edilmesi bile biz erkekler için yeterince utanç verici olsa gerek. Erkeklik sadece Er'il olmak mıdır?... Adam olmayan, erkek olsa ne olur? Fiziksel olarak daha güçlü olmak, zorbalığın gerekçesi olabilir mi? Aynaya baktığında erkek sureti gören ve kendini o sıfatla tanımlayan, yer yer bu sıfata nail olduğu için böbürlenen mâh...
 • Suriye Satrancı

  25 Kasım 2017 Yazarlar

  Rusya, YPG kartını gösterip, esedi masaya oturtmak istiyor. ABD den sonra Rusya da Ypg yi tanıyor, muhatap alıyor. Rusya, bölgede sürekli imtiyaz elde ediyor. Suriyede ABD ve Rusya örtülü bir ittifak içinde. Suriye ABD ve Rusya arasında nüfuz paylaşımına uğradı. Bugün yaptıkları bu planı uygulamaya koymak. Türkiye gelecekte başına bela olabilecek bir oluşuma engel olma gayretinde. Şii duvarını aşamadık. Bari pkk duvarına engel olalım çabasındayız. Bu sadece bizim derdimiz. ABD ve Rusya için ise stratejik hedef Bugün kısmi işbirlikler...