logo

15 Ağustos 2013

Dr. Sema Pişkinsüt ve Ali Uzunırmak!..


Mustafa Çezik
mustafacezik@mucadele.com.tr

Değerli dostum eski Aydın Milletvekili Dr. Sema Pişkinsüt, Aydın yerelinde ve Ankara'da görevde bulunduğu süre içinde güzel İLK'lere imzasını attı.. Aydın'ın adını Türkiye'ye taşıdı.
Daha sonra Aydın'a döndü ve Belediye Başkan adayı oldu.. Kendisine dostça karşı çıktım ve özetle;
“ Senin yerin Ankara..Ankara'da ülkemize, partiye daha büyük hizmetler verirsin ..Sen artık Aydın'ı aştın vd.” demiştim.

Ne yazık ki değerli dostum kararında ısrarlı oldu, Aydın Belediye Başkan adayı oldu seçimleri kaybetti.
Şu sıralarda pek görüşemiyoruz. Çok değerli annesini kaybetmiş olması onu çok sarstı. Acısını, acılarını aynen paylaşıyorum.
Değerli dostum ve Dostlar Meclisi'nin saygın üyelerinden MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak'ın siyasi kulislerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı söyleniyor. Bu konuda henüz kendisi ile bir görüşmemiz olmadı. Bir araya geldiğimizde kendisine bu konuda ki görüşümü en geniş şekilde açıklayacağım.
Ali Uzunırmak ta Dr. Sema Pişkinsüt gibi Ankara'da güzel İLK'lere imza attı…
Bugün için ADÜ ve  Çine Barajı  İnşaatları  belli bir noktaya geldilerse, Uzunırmak'ın bana göre büyük payı vardır. CHP+ANAP+MHP iktidarı döneminde 2 yatırıma da büyük ödenekler çıkarttı.
Aydın'da partileri farklı da olsa tüm hemşehrilerimizin iyi veya kötü günlerinde yanlarında oldu.
Yeri geldi Aydınspor için elini taşın altına soktu.
Ben  O'nu bir  dost olarak;
“ Geleceğin TARIM Bakanı !” görüyorum.
Aydın'da yükleneceği bir misyonu varsa, Aydın Büyükşehir, Efeler ve İlçe belediye başkanlığı, üyeliği seçimlerinde ULUSALCI iki partinin CHP ile MHP'nin işbirliği, dayanışma yapısına katkı vermesidir…
Bir siyasinin ( zorunluluk yoksa) bakanlık, milletvekilli yaptıktan sonra yerelde dönüp belediye başkanlığına talip olmasını yadırgıyorum.
“Niçin?” diyorsanız, yurttaşlar o değerli insanların aldıkları her karara “BİAT!” etmek zorundalar mı?
O siyasi partilerde bahse konu göreve talip olacak yetenekli başka partililer yok mu?
Siyasi Partilerimiz KADRO sıkıntısı içindeler mi?
Sanmıyorum!..
Tüm siyasi partilerimizde yetişmiş, bilgi ve birikime sahip, dürüst, özverili  çok sayıda insan olduğuna inanıyorum.
Değerli dostum CHP eski milletvekili Mesut Özakçan ve AKP Aydın Milletvekili Mehmet Erdem için de aynı şeyleri düşünüyorum.
Dost; açık ve acı söyler ama doğru söyler..
Değerli dostlarımın aldığı kararlar öncelikle ülkemiz, ulusumuz, Aydın, Aydınlılar ve partileri için hayırlı olsun diyor, kendilerine başarılar diliyorum..

 

YAZARIN TÜM YAZILARI
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • EMPERYALİZMİN MAŞALARI

  27 Kasım 2017 Yazarlar

  Küresel Emperyalizme hizmet etmeyi vazife edinenlerin siyasi görüşü falan olmaz. Adı üstünde #Uşak bunlar! Uşağın görüşü olduğu nerede görülmüş? Siyaset yapabilmek için, memleketin yönetimine dair fikir üretmek gerek. Bugünün muhalefeti tıpkı mazideki tüm siyasi örgütlerin yaptığı gibi ancak kulaklarına üfleneni aktarmakla meşgul. Memur bunlar, bildiğiniz görevli... Efendilerinin çıkarı uğruna #tellallık yapıyorlar. Bağımsızlık mı dediniz? Bağımsız bir Türkiye"de bu çakalların hepsi işsiz kalır; bu durumda Allah zulüm görmesi muhtem...
 • ÖĞRETMEN NASIL OLMALI DİYE TARTIŞIYORLAR

  27 Kasım 2017 Yazarlar

  Öğretmenliğin nasıl olması gerektiğini öğretmenlerin dışında herkes çok iyi biliyor. Evet, bir milyonluk öğretmen camiası içinde yanlışı olanlar da vardır. Ama eleştiri işi çığırından çıkmış gibi. Hata arayalım denilirken artık nasıl öğretmenlik yapılmalı noktasına gelinmiş durumda. Öğretmen hedef tahtasına oturtulmuş, neresinden vuralım diye aranılıyor sanki. Eğitimle ilgili konular milli eğitim uzmanlarına bırakılmalı. Öyle herkes kafasına göre bir görüntü üzerinden ahkam kesememeli. Bu durum dini konularda da var. Kulaktan dolma bilgiler...
 • Kadının Adı Var

  25 Kasım 2017 Yazarlar

  Kadın, hayattaki en mükemmel enstrümandır. Ama ne yazık ki, her erkek nota bilmez. Demiş #FaridFarjad Kadına şiddete Hayır!... Böyle bir sloganın atılması, hele ki bu tür bir slogan için özel bir gün tahsis edilmesi bile biz erkekler için yeterince utanç verici olsa gerek. Erkeklik sadece Er'il olmak mıdır?... Adam olmayan, erkek olsa ne olur? Fiziksel olarak daha güçlü olmak, zorbalığın gerekçesi olabilir mi? Aynaya baktığında erkek sureti gören ve kendini o sıfatla tanımlayan, yer yer bu sıfata nail olduğu için böbürlenen mâh...
 • Suriye Satrancı

  25 Kasım 2017 Yazarlar

  Rusya, YPG kartını gösterip, esedi masaya oturtmak istiyor. ABD den sonra Rusya da Ypg yi tanıyor, muhatap alıyor. Rusya, bölgede sürekli imtiyaz elde ediyor. Suriyede ABD ve Rusya örtülü bir ittifak içinde. Suriye ABD ve Rusya arasında nüfuz paylaşımına uğradı. Bugün yaptıkları bu planı uygulamaya koymak. Türkiye gelecekte başına bela olabilecek bir oluşuma engel olma gayretinde. Şii duvarını aşamadık. Bari pkk duvarına engel olalım çabasındayız. Bu sadece bizim derdimiz. ABD ve Rusya için ise stratejik hedef Bugün kısmi işbirlikler...