logo

06 Haziran 2013

BALKON!


Mustafa Çezik
mustafacezik@mucadele.com.tr

Bugün MİRAÇ Kandili…Tüm müslüman kardeşlerimin kandilini içtenlikle kutlarım..

Bu önemli günde, ülkemizde huzur ve güven tehdit altında..

İyimser yurttaşlarımız Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Afrika'dan dönüşünde bir balkondan ulusumuza sesleneceğini ve ; “ Ben 76 milyon yurttaşımızın  başbakanıyım!” diyeceğini umuyorlar.

Özür dileyeceğine inananlar da az değil..

Daha da öteye az sayıda yuttaşımız da;

“ Yurttaşlarımızın mesajını aldım.. Ülkemizin,devletimizin ve yurttaşlarımızın   çıkarlarını her türlü çıkarın üstünde göreceğim. Yurttaşlarımızın sigaralarına, içkilerine, yatak odalarına karışmayacağım.. İzmir'e bir daha gavur İzmir demeyeceğim.. 1 Mayıs'ta işçilere bir daha gaz sıktırmayacağım..23 Nisanları, 19 Mayısları, 29 Ekimleri ve 10 Kasımları engellemeyeceğim.. Şehit analarına yaygaracı demeyeceğim.. Dağdakilerle  işbirliği yapmayacağım.

Dizilere karışmayacağım.. T.C.'yi kaldırtmayacağım. 

Türk Milliyetçiliği, Atatürk milliyetçiliği hakkındaki sözlerimi geri alıyorum. Ulusal Meclis'te yasaları muhalefetle birlikte çıkarmaya özen göstereceğim vd..” diyeceğini umuyorlar.

Keşke balkondan öyle bir konuşma yapma erdemini gösterse .

İlk kutlayan ben olurum..

Bu köşede sıkça yazdım, vurguladım. Bir kişi sürekli konuşmalarında “BEN!” sözcüğünü kullanıyor ve dili “BİZ!” demeye ermiyorsa o kişi asla yolundan dönmez.. Amacına ulaşmak için her vasıtayı meşru kabul eder.

Oysa tüm alemleri yaratan Yüce Allah dahi Kur'an'daki bazı ayetlerde insanlara “BİZ!” diye hitap eder.

Örneğin;

“… Biz insanlar yerleşsinler  diye muhkem dağlar yarattık.”

“… Biz ayı, güneşi ve yeryüzünü yarattık insanların emrine verdik!”

Şu yalan dünyada insanların hiç ölmeyecekmiş gibi sadece bu dünyaya, koltuğa, servete, mala, mülke  şöhrete sarılmaları  çok yanlıştır..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  YÖRÜKLERDEN BAZI ATASÖZLERİ (7)

Umarım ki;

Ankara ve Ankara'da ülkemizi, ulusumuzu yönetenler, yönettiğini sananlar  SAĞDUYULU  davranırlar ve yurttaşlarımızın seslerine kulak verirler.

YAZARIN TÜM YAZILARI
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AB-I HAYAT

  18 Ekim 2017 Yazarlar

  Kuralları neden koyar insan kendine? Neden yokluğuna gömülür insan? Koskaca dünyaya niye sıkışıp kalır, Sevgiye aç yürekler?… Bilmesi zor, tanıması zor sevgiyi hissetmeden… Bir öykü yazdım kendime, Mürekkebine kendimi koydum önce, Sözcükler ilk beni yazdı, İlk beni tamamladı sayfalar… Sonra birden sevgiye doğruldu kalemim, Yalnızlığın zirvesinde Hani mis gibi bahar havasına doluşan rengarenk çiçekler arasında koşar da, Birden uzanırsın ya çimlerin üstüne, Baharı koklarsın, Huzur selam durur yüreğine, Gökyüzü gülümserken gözlerine...
 • ÇEVRECİ…

  18 Ekim 2017 Yazarlar

  Çevreci, günümüzde sıfat olarak çevredeki doğal güzellikleri ve özellikle yeşilliği korumak için uğraş veren bunun yanı sıra çevre kirliliği sorunlarıyla uğraşan kimse veya topluluk olarak nitelendirildiği gibi çevreci, çevre hareketini destekleyen veya çevreci hareketlere katılanları tanımlamak için kullanılan sözcük olarak değerlendirilebilir. ‘WWF-TÜRKİYE’ ÇEVRECİ YEREL VE YAYGIN MEDYA TEMSİLCİLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF Türkiye) basın mensuplarına yönelik ilk kez düzenlenen “Çevresel Etki Değerlendi...
 • Helal Sana Beşiktaş!

  17 Ekim 2017 Yazarlar

  Karakartallar, UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu'ndaki rakipleri Monaco'yu deplasmanda 2-1 yenmeyi başararak kupada büyük bir avantaj elde etti ve ülkemizi de gururlandırdı. Monaco'yu Fransa'nın göbeğinde yenmek bir yana, grupta 3'te 3 yaparak hiç puan kaybetmeden 9 puana ulaşmak apayrı bir başarı. Ben, Galatasaray'ın o unutulmaz Monaco zaferi ve UEFA Şampiyonu olduğu yıllardan beri bu Avrupa kupalarında bu kadar başarılı sonuçlar hatırlamıyorum. Zira Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 3'te 3 yapan Türk takımı olarak Türk futbol tarihine geç...
 • FİLOGRAFİ SANATI…

  17 Ekim 2017 Yazarlar

  Filografi sanatı, ahşap bir zemin üzerine çakılmış çiviler arasından teller geçirilerek belli örgü teknikleri kullanılarak çeşitli desenler meydan getirilmesi sanatı olduğu gibi bu sanat Orta Doğu'da doğmuş batıya ve uzak doğuya yayıldığı bilinir. Ülkemizde pek tanımayan bu sanat, zorluğu, sabır gerektirmesi nedeni ile az uygulanmakta olup bütün dünyada unutulmak üzere olduğu bu sanat, belli örgü teknikleri kullanılarak hat yazıları, simetrik desenler, amblemler, çiçekler ve çizgi film karakterleri panolar haline getirilen ve öne...