logo

06 Haziran 2013

BALKON!


Mustafa Çezik
mustafacezik@mucadele.com.tr

Bugün MİRAÇ Kandili…Tüm müslüman kardeşlerimin kandilini içtenlikle kutlarım..

Bu önemli günde, ülkemizde huzur ve güven tehdit altında..

İyimser yurttaşlarımız Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Afrika'dan dönüşünde bir balkondan ulusumuza sesleneceğini ve ; “ Ben 76 milyon yurttaşımızın  başbakanıyım!” diyeceğini umuyorlar.

Özür dileyeceğine inananlar da az değil..

Daha da öteye az sayıda yuttaşımız da;

“ Yurttaşlarımızın mesajını aldım.. Ülkemizin,devletimizin ve yurttaşlarımızın   çıkarlarını her türlü çıkarın üstünde göreceğim. Yurttaşlarımızın sigaralarına, içkilerine, yatak odalarına karışmayacağım.. İzmir'e bir daha gavur İzmir demeyeceğim.. 1 Mayıs'ta işçilere bir daha gaz sıktırmayacağım..23 Nisanları, 19 Mayısları, 29 Ekimleri ve 10 Kasımları engellemeyeceğim.. Şehit analarına yaygaracı demeyeceğim.. Dağdakilerle  işbirliği yapmayacağım.

Dizilere karışmayacağım.. T.C.'yi kaldırtmayacağım. 

Türk Milliyetçiliği, Atatürk milliyetçiliği hakkındaki sözlerimi geri alıyorum. Ulusal Meclis'te yasaları muhalefetle birlikte çıkarmaya özen göstereceğim vd..” diyeceğini umuyorlar.

Keşke balkondan öyle bir konuşma yapma erdemini gösterse .

İlk kutlayan ben olurum..

Bu köşede sıkça yazdım, vurguladım. Bir kişi sürekli konuşmalarında “BEN!” sözcüğünü kullanıyor ve dili “BİZ!” demeye ermiyorsa o kişi asla yolundan dönmez.. Amacına ulaşmak için her vasıtayı meşru kabul eder.

Oysa tüm alemleri yaratan Yüce Allah dahi Kur'an'daki bazı ayetlerde insanlara “BİZ!” diye hitap eder.

Örneğin;

“… Biz insanlar yerleşsinler  diye muhkem dağlar yarattık.”

“… Biz ayı, güneşi ve yeryüzünü yarattık insanların emrine verdik!”

Şu yalan dünyada insanların hiç ölmeyecekmiş gibi sadece bu dünyaya, koltuğa, servete, mala, mülke  şöhrete sarılmaları  çok yanlıştır..

Umarım ki;

Ankara ve Ankara'da ülkemizi, ulusumuzu yönetenler, yönettiğini sananlar  SAĞDUYULU  davranırlar ve yurttaşlarımızın seslerine kulak verirler.

YAZARIN TÜM YAZILARI
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • EMPERYALİZMİN MAŞALARI

  27 Kasım 2017 Yazarlar

  Küresel Emperyalizme hizmet etmeyi vazife edinenlerin siyasi görüşü falan olmaz. Adı üstünde #Uşak bunlar! Uşağın görüşü olduğu nerede görülmüş? Siyaset yapabilmek için, memleketin yönetimine dair fikir üretmek gerek. Bugünün muhalefeti tıpkı mazideki tüm siyasi örgütlerin yaptığı gibi ancak kulaklarına üfleneni aktarmakla meşgul. Memur bunlar, bildiğiniz görevli... Efendilerinin çıkarı uğruna #tellallık yapıyorlar. Bağımsızlık mı dediniz? Bağımsız bir Türkiye"de bu çakalların hepsi işsiz kalır; bu durumda Allah zulüm görmesi muhtem...
 • ÖĞRETMEN NASIL OLMALI DİYE TARTIŞIYORLAR

  27 Kasım 2017 Yazarlar

  Öğretmenliğin nasıl olması gerektiğini öğretmenlerin dışında herkes çok iyi biliyor. Evet, bir milyonluk öğretmen camiası içinde yanlışı olanlar da vardır. Ama eleştiri işi çığırından çıkmış gibi. Hata arayalım denilirken artık nasıl öğretmenlik yapılmalı noktasına gelinmiş durumda. Öğretmen hedef tahtasına oturtulmuş, neresinden vuralım diye aranılıyor sanki. Eğitimle ilgili konular milli eğitim uzmanlarına bırakılmalı. Öyle herkes kafasına göre bir görüntü üzerinden ahkam kesememeli. Bu durum dini konularda da var. Kulaktan dolma bilgiler...
 • Kadının Adı Var

  25 Kasım 2017 Yazarlar

  Kadın, hayattaki en mükemmel enstrümandır. Ama ne yazık ki, her erkek nota bilmez. Demiş #FaridFarjad Kadına şiddete Hayır!... Böyle bir sloganın atılması, hele ki bu tür bir slogan için özel bir gün tahsis edilmesi bile biz erkekler için yeterince utanç verici olsa gerek. Erkeklik sadece Er'il olmak mıdır?... Adam olmayan, erkek olsa ne olur? Fiziksel olarak daha güçlü olmak, zorbalığın gerekçesi olabilir mi? Aynaya baktığında erkek sureti gören ve kendini o sıfatla tanımlayan, yer yer bu sıfata nail olduğu için böbürlenen mâh...
 • Suriye Satrancı

  25 Kasım 2017 Yazarlar

  Rusya, YPG kartını gösterip, esedi masaya oturtmak istiyor. ABD den sonra Rusya da Ypg yi tanıyor, muhatap alıyor. Rusya, bölgede sürekli imtiyaz elde ediyor. Suriyede ABD ve Rusya örtülü bir ittifak içinde. Suriye ABD ve Rusya arasında nüfuz paylaşımına uğradı. Bugün yaptıkları bu planı uygulamaya koymak. Türkiye gelecekte başına bela olabilecek bir oluşuma engel olma gayretinde. Şii duvarını aşamadık. Bari pkk duvarına engel olalım çabasındayız. Bu sadece bizim derdimiz. ABD ve Rusya için ise stratejik hedef Bugün kısmi işbirlikler...