İMBAT
Güçlü ÇEZİK

Türkiye Cumhuriyeti'ni Bir Avuç Teröriste Teslim Ediyorlar

[ 24 Ocak 2013 Perşembe ]
YazdırYazdır Get a PDF version of this webpagePDF

10 sene önce söyleselerdi, terör bitmişken, elebaşısı idamdan kılpayı kurtulmuş ve en ağır cezaya çarptırılmışken, bugünleri göreceğimi hiç ummazdım.
Koskoca Türkiye Cumhuriyeti'ni 2000 eşkiyaya teslim ediyorlar! Ben de terörün bitmesini istiyorum. Ben de artık şehit haberi duymayayım, ağlamayayım, analar daha fazla gözyaşı dökmesin diye yürekten istiyorum.
Ama terörü nasıl bitiriyorsun? Kökünü kazıyarak mı, yoksa teröriste ülkeyi teslim ederek mi? Teröristin isteklerini yerine getireceksen, 30-40 bin insanımız niçin öldü? Baştan teslim etseydik ya ülkeyi?
Müzakerenin çözüm getireceğine bu halkı inandırmaya çalışıyorlar. Sanki ABD Bin Ladin'le müzakere etmiş gibi! ABD kendi teröristine ne yapıyor? Bin Ladin'i mahkemeye bile çıkarmadan öldürüp, cesedini helikopterden okyanusa attıklarını yazmadı mı gazeteler? Koskoca Irak'a, Afganistan'a terörist muamelesi yapmıyor mu topyekün? Taş üstünde taş bıraktı mı?
Ya Fransa? Öldürülen 3 PKK elebaşıyla Fransa Cumhurbaşkanı'nın tanışıklığı olduğu, yakından görüştükleri ortaya çıktı da, Mali'deki teröristlerle niye müzakere etmiyor Fransa? Mali'ye askeri operasyon başlattı, binlerce asker, helikopterler, zırhlı birliklerle güya oradaki teröristleri temizliyor!
İsrail niye Filistinli eylemcilerle, Hizbullah ile müzakere yapmıyor?
Terör bitecekmiş. Terörü bitiriyor musun, yoksa teröre teslim mi oluyorsun? Ülkeyi teröristin isteklerine teslim edersen, istedikleri teslimiyeti kabul edersen adam tabii ki dağdan iner. İner ama bu kez şehir eşkiyası olur. Kuzey Irak'taki gibi eli silahlı Peşmerge kuvveti olur, bölgeye el koyar sayende. Yarın daha da güçlendiklerinde başka Birşeyler istemeyecekler mi? Garantin ne?
Bir hayalkırıklığım da şehit aileleri derneklerine dair. Sormak istiyorum, Aydın dışındaki bir toplantıda, bir gazetecinin, “İmralı sürecinde binlerce şehidin kanına girmiş kanlı terör örgütünün elebaşının taleplerinin muhatap alınmasını içinize sindirebiliyor musunuz? Tepki göstermeyişiniz, teröristbaşı ile pazarlık sürecini desteklediğiniz anlamına mı geliyor?” şeklindeki sorusuna bir dernek yöneticisinin, “Ne yapalım? Dernek kiralarımızı bile hükümet karşılıyor.” gibisinden bir yanıt verdiği kulağıma geldi, kahroldum! Yanlış olmasını dilerim.
Buradan bütün şehit aileleri derneklerine sesleniyorum: Suskunluğunuzun anlamı nedir? Bu söz doğruysa, siz de mi bu yüzden susuyorsunuz, yoksa eli kanlı bölücü teröriste teslim olmayı çözüm süreci gibi gördüğünüz için mi? Şehidiniz toprakta yatarken, içinize sindirebiliyor musunuz bu olanları? Eğer 3 kuruşluk dernek kiraları, şehitlerimizin Mübarek kanı için sus payı olabiliyorsa, yazıklar olsun! Ya da Cumhurbaşkanı'nın şehit ailelerini yılda bir kez ağırlaması mı etkiledi sizi?
Dernek kirasını ödeyemediği için susan şehit dernekleri varsa, ben evimi açmaya hazırım! Hafta içi hergün, mesai saatleri içinde evimi 5 kuruş almadan ihtiyacı olan şehit aileleri derneklerine tahsis etmeye gönülden razıyım. Eminim benim gibi çok kişi de size yer vermeye hazırdır.
İnsan kahroluyor. Yüreği sıkıştıran, ciğerleri nefessiz bırakan acı bir duygu bu. Şehit dernekleri teröriste teslim olacak, binlerce silah arkadaşını teröre kurban veren subay ve astsubay dernekleri teröriste teslim olacak, polis dernekleri teröriste teslim olacak?.. Bütün devletler, kendi teröristlerini dünyanın öbür ucunda bile avlarken, biz “yeter ki silahlar sussun, analar ağlamasın” diye ülkeyi toptan verelim, olmaz mı?
Amerikan, Fransız, İsrail askerlerinin anaları yok mu, gözyaşı dökmüyorlar mı? Onlar “terörle mücadele” deyip neredeyse Türkiye'yi bile işgal ederken, sen kendi ülkeni 2 bin teröriste teslim edeceksen, yazıklar olsun senin gibi büyük bir milletin çocuğuna!
Sahip çıkmıyorsanız, bari “millet”, “vatan”, “bayrak”, “ecdat” kelimelerini bir daha ağızlarınıza sakız etmeyin. Çok sahte duruyor, yakışmıyor size! “Güce tapmak” deyin, “teslimiyetçilik” deyin, “küçük menfaatler” deyin, “İktidar” deyin. Daha çok yakışır...

[Bu sayfa 1247 kez görüntülendi.]

Güçlü ÇEZİK TARAFINDAN YAZILMIŞ DİĞER KÖŞE YAZILARI