logo

18 Ekim 2007

Uluslararası İnsani Yardım Vakfı Nazilli’de ihtiyaç sahiplerini sevindirdi

Uluslararası İnsani Yardım Vakfı Nazilli’de özürlü ve maddi durumu iyi olmayan bedensel özürlü öğrencilere ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzattı. Nazilli Hükümet Konağı önünde düzenlen yardım dağıtım törenine, Kaymakamı Caner Yıldız, Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, Nazilli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ayşe Hışıl Çınkıt, Uluslararası İnsani Yardım Vakfı yönetim kurulu üyeleri Myron ve Jackie Richardson çifti ile vakfın Ege Bölge sorumlusu Hüseyin German, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Vakıf olarak 40 yıldır Türkiye’ye yardım yapmayı hayal ettiklerini belirten Vakıf Üyesi Jackie Richardson, ailecek Türkiye’yi çok sevdiklerini söyledi. Tüm insanları sevdiklerini ve onlara yardım etmek istediklerini dile getiren Richardson, konuşmasında “Öğrendiğime göre sizin Peygamberiniz, ‘Komşusu aç yatar iken kendisi tok yatan bizden değildir’ demiş. Ben bu söze katılıyorum ve bu sözü duyduktan sonra Türkiye’ye yardım yapmayı daha çok istedim. ”İnsanlarını çok seviyoruz. Tüm Türkleri çok seviyoruz. Aynı zamanda insanlara yardım etmeyi çok seviyoruz. Ben ülkeme yani ABD’ye gittiğimde artık Türk olduğumu söyleyeceğim. Türk insanının insancıl, yardımsever ve sevecen olduğunu söyleyeceğim” dedi.
Vakıf üyelerinin yapmış olduğu yardımlardan büyük bir memnuniyet duyduklarını beyan eden Kaymakam Yıldız da, Türk ulusunun din, örf ve adetlere bağlı, yardımsever bir millet olduğunu ifade etti. Yapılan yardımların hali vakti yerinde olmayan özürlü vatandaşları ve öğrencileri sevindirdiğinin altını çizen Yıldız, “Nazilli olarak çok yüksek potansiyele sahip bir ilçeyiz. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızın semeresini yakında göreceğiz. Şu anda Atatürk’ün bize mirası olan Sümerbank Basma Fabrikasını tekrar hizmete açma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yakın zamanda Nazilli’de işsiz ve aşsız insan kalmayacaktır” sözlerine yer verdi.
Konuşmaların ardından vakıf üyeleri tarafında öğrencilere ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ilk etapta 2 bin 240 Hijyen seti 4 bin 620 okul seti, 305 adet tek ve çift kişilik yorgan seti ile 3 bin 200 oyuncak ve çeşitli eşyalar dağıtıldı. Daha sonra yardımın yapılmasına aracı olan vakıf üyelerine günün anısına plaket takdim edildi.

(İHA)

Share