logo

01 Kasım 2007

Söke’li çocuklardan Başkan Özekmekçi’ye sevgi seli

Vatandaşların Harikalar Dünyası Parkı’na ilgisi giderek artıyor. Masal Kahramanlarının heykellerini barındıran Harikalar Dünyası özellikle çocukların ilgi odağı oldu.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle okulların tatil olmasını fırsat bilen çocuklar ve velileri Harikalar Dünyası’na akın etti. Dere kenarı yanındaki ağaçların altını mesken tutan vatandaşlar yanlarında getirdikleri termos ve yiyecekler ile güzel havadan da faydalanarak piknik keyfi yaşadı. Akşamüzeri saatlerinde Harikalar Dünyası’nı gezen Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi’yi gören çocuklar etrafına toplanarak, sevgi gösterilerinde bulundu. Çocuklar kendilerine oyun ve eğlence alanı kazandırdığı için Başkan Özekmekçi’ye teşekkür ederlerken; sevgilerini göstermek için adeta birbirleriyle yarıştılar. Başkan Özekmekçi ile sohbet etme şansıda bulan çocuklar, taleplerini de ilettiler. Çocukların mutluluğunun dünyada hiçbir şeye değişilmeyeceğini ifade eden Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, “Çocukların heyecanlı ve mutlu görmek yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor” dedi.
Harikalar Dünyası projesi ile ilgili eleştirileri cevaplandıran Necdet Özekmekçi, “Meyve veren ağaç taşlanır. Bizi iş yapmıyor diye eleştirmiyorlar. Beğenmek göreceli bir kavram, herkesin kendine göre bir bakışı var. Hedef kitle çocuklardı. Çocukların mutlu ve memnun olması yapılan işin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Ayrıca buraya gelen ve tadını çıkaran vatandaşlarımızın, anne-babaların da memnun olduklarını görüyoruz. Buda bizi memnun ediyor” diye konuştu.

(İHA)

Share