logo

05 Eylül 2007

Ramazan yardımlarını dağıtacak Kızılay personeli eğitimden geçti

Türk Kızılayı çeşitli kurum, kuruluş ve özel sektör firmaları ile çeşitli alanlarda ortak projelerle Ramazan Ayı’nda kimsesizlerin kimsesi olacak. Tesco Kipa ile iş birliği yaparak Ramazan ayı döneminde ortaklaşa yardım kampanyası organize eden Kızılay, yardım kampanyası kapsamında görev alacak personeline eğitim semineri verdi.
Aydın’da düzenlenen seminerde Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkanlığı Kampanya Sorumlusu Göksen Yenigül tarafından kampanyayı yürütecek Aydın, Muğla, Denizli ve Uşak Kızılay elamanlarına seminer verildi. Kampanya kapmasında, Tesco-Kipa tarafından hazırlanan ‘Ramazan Kolileri’nin Ramazan ayı boyunca duyurular yardımıyla Kipa müşterileri tarafından Kızılay’a bağışlanması sağlanacak.
05 Eylül günü başlayacak kampanya hakkında bilgi veren Kampanya Sorumlusu Göksen Yenigül “Türkiye Kızılay Derneği Hayır yapmak isteyen ile ihtiyaç sahibi arasında köprü vazifesi yapıyor.Yapılan yardımlar Aydın ve ilçelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kampanya süresince kampanyaya katılan tüm Kipa mağazalarında Kızılay görevlileri bağışların teslim alınmasını sağlayacak. Ayrıca, Kızılay belirli mağazalarda kampanyayı desteklemek amacıyla Kızılay çadırları kuracak” dedi.
Kızılay Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci ise kampanya kapsamında Aydınlı işadamı ve hayırsever vatandaşlardan destek beklediklerini söyledi.

(İHA)

Share