logo

11 Ekim 2007

Pişkin hırsızlar vatandaşların bayram sevincini yarıda kesti

Aydın’da Ramazan bayramı öncesi Salı pazarını fırsat bilen hırsızlar bir çok vatandaşın bayram sevincini kursağında bıraktı. Bayram alışverişi yapmak için bugün pazara çıkan onlarca vatandaş hırsılar tarafından soyuldu. Paraları çalındığı için alışveriş yapamayan bir bayan gözyaşlarını tutamazken polis tarafından yakalanan hırsızın üzerinde oldukça şık ve markalı kıyafetler olması dikkat çekti. İzmir’den ekip halinde özel olarak Aydın’a hırsızlığa geldikleri belirlenen hırsızların 30’un üzerinde sabıkalarının olduğu öğrenildi.
Aydın merkez Dalama Beldesi’ne bağlı Yeniköy’de aylarca çalışarak biriktirdiği 350 YTL ile eşi ve çocuğuna bayram kıyafeti ve şeker almak için Aydın’a gelen Erdoğan Ataman ve Ailesi paraları çalınınca adeta şoke oldu. Bayram hazırlığı için aylardır çalışarak biriktirdikleri 350 YTL paraları çalınan Erdoğan Ataman’ın eşi Bedia Ataman henüz bir şey de almadıklarını belirterek ağladı.
Olay saat 13.00 sıralarında Salı pazarının en yoğun olduğu Pınarbaşı köprüsünün yakınlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre eşi ve çocuğunu bayramlık kıyafet bakmakta olan Erdoğan Ataman’ı takibe alan zanlılar kalabalıktan da faydalanarak cebindeki 350 YTL parasını çektiler. Cebine el sokulduğunu fark eden Erdoğan Ataman hemen zanlıyı yakalayıp vurmaya başladı. Bu sırada da zanlının çektiği para ortadan kayboldu. Aylardır çalışarak biriktirdiği bayram harçlığını kaptırmak istemeyen Erdoğan Ataman kaçmak isteyen zanlıyı zabıtanın da yardımı ile tutup polis ekiplerine teslim etti.
İzmir’den hırsızlık amacıyla özel olarak geldikleri belirlenen Z.A isimli şüpheli ile çalışan yaklaşık 10 kişinin bulunduğu öğrenildi. Bu arda bayram alışverişine çıkan çok sayıda kişinin çantası çalındı. Polis tarafından Pazar yerinin giriş ve çıkışlarında yoğun güvenlik önlemi alınırken, zabıta hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyarmaya çalışıyor.

(İHA)

Share