logo

13 Ağustos 2007

Nazilli’de yağmur duası

Aydın’ın Nazilli ilçesinde uzun süredir yağmur yağmaması üzerine kadınlar bir araya gelerek erkeklerin yapamadığını yaptı. Nazilli kadınlar öncelikle 3 bin kişilik yemek hazırladı, ardından erkelerle birlikte Cuma namazı sonra yağmur duasına çıktılar.
Nazilli’nin Pınarbaşı mahallesinde uzun bir süreden beri yağmur yağmaması nedeniyle ağaçların kurumaya başlaması üzerine mahallenin bayanları bir araya gelerek yağmur duası organize ettiler. Bugün sabah saatlerinde bir araya gelen mahallenin bayanları evlerinde ne varsa un, yumurta, yağ, ot, ayran gibi malzemeler getirdiler. Daha sonra öğlene kadar gözleme ve börek yapan bayanlar Cuma namazının ardından yaptıklarını cemaate dağıttılar. Karınlarını doyuran cemaat cami imamı eşliğinde yağmur duası yaptı.
Mahalle sakinlerinden Münevver Boz, Şennur Cömert ve Fatma İldam’ın organize ettiği yağmur duasında ellerini açan binlerce vatandaş yağmur yağması için uzun süre Allah’a dua etti.
Yağmur duası hayrını gerçekleştiren bayanlar organizasyonda mahalleli her kadının emeği olduğunu belirterek “Bizler iklimin kurak gitmesi nedeniyle tarlada bulunan ürünlerimizin zarar görmemesi, susuzluktan kırılan ülkemizin daha kötü durumlara düşmemesi için el açıp yağmur için dua etmek istedik. Bu nedenle mahalleli kadınlar olarak bir araya gelerek herkes elinden geldiğince katkıda bulundu ve hayrımızı gerçekleştirdik. İnşallah Allah dualarımızı kabul eder ve yağmur yağar” dediler.

(İHA)

Share