logo

29 Ekim 2007

Kuşadası zabıtasından kış sezonunda yeni uygulama

Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kış aylarına girilmesi nedeniyle yeni bir uygulama başlattı. Yeni uygulamaya göre her mahalleye 2 zabıta görevlendirildi. Bu arada, Zabıta Müdürlüğü tarafından görevli zabıtaların eğitilmesi amacıyla hizmet içi seminerler başlatıldı.
Mahallelerde görevlendirilen zabıtalar, sokaklarda, caddelerde moloz, hafriyat, çökme, alt yapı, üst yapı, yapıların durumu, eski ve yıkılma tehlikesi olan yapıların fotoğraflanarak tutanak yapılması, esnafların kontrolü ve bilgilendirilmesi ile vatandaşların karşılaştıkları sorunları belediyenin gerekli birimlerine ileterek çözüm üretecekler.
Bir diğer uygulama ise Kuşadası Zabıta Müdürlüğü bünyesinde 22 Ekim 2007 Pazartesi günü başlatıldı. Buna göre Müdürlük bünyesinde bulunan zabıtalara haftanın 5 günü sabah saat 08.30’dan 09.30’a kadar bir saatlik hizmet içi eğitim semineri veriliyor. Kuşadası Zabıta Müdürü Hüsnü Akman ve kıdemli zabıta memurları tarafından verilen seminer kış sezonu boyunca devam edecek.
Kuşadası Zabıta Müdürü Hüsnü Akman “Kış sezonunda yoğunluğumuzun azalması nedeniyle her mahallemize 2 zabıta görevlendirdik. Bu arkadaşlarımız görev yaptıkları mahallenin ve vatandaşların her türlü sorunlarını belirleyerek çözüm için gerekli yerlere iletecekler. Diğer yandan kış sezonu boyunca haftanın 5 günü personelimize hizmet içi eğitim semineri düzenledik. Bundaki amacımız, zabıtaların karşılaşabileceği her türlü zorluğa karşı bilgi ve beceri ile üstesinden gelebilme kabiliyeti ve yetisi kazandırılması, görevi yerine getirme kabiliyetinin artırılması esas alındı. Bununla birlikte yazışmalarda düzen ve intizam ile Türkçenin yazıda ve konuşmada en iyi şekilde kullanılması gibi özellikler üzerinde de duruyoruz” dedi

(İHA)

Share