logo

31 Ağustos 2007

Felçli kadına tekerlekli sandalye yardımı

Aydın’ın Nazilli İlçesinde yaşayan ve felçli olduğu için 6 yıldır yataktan kalkamayan 82 yaşındaki bir kadın İşçi Emeklileri Derneği üyeleri sayesinde tekerlekli sandalyeye kavuştu. Yaşlı kadını evinde ziyaret ederek tekerlekli sandalyeyi teslim eden dernek üyeleri, yaşlı kadını tekerlekli sandalyeye oturtarak bir süre gezdirdiler.
Nazilli Yeşil Mahalle 626 Sokak üzerinde damadı ve kızıyla birlikte yaşayan 82 yaşındaki Fatma Aygün, 6 yıl önce felç geçirdi. Geçirdiği felç sonucu sol tarafını kullanamaz hale gelen yaşlı kadın 6 yıldır yatalak yaşıyor. Bu durumu öğrenen Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Nazilli Şubesi üyeleri kendi aralarında para toplayarak tekerlekli sandalye satın aldılar. Alınan sandalyeyi teslim etmek için Fatma Nineyi evinde ziyaret eden Dernek Başkanı Cahit Coşkun ve yönetim kurulu üyeleri tekerlekli sandalyeyi Fatma Nine’ye teslim ettiler. Bu sırada duygulanan Fatma Nine gözyaşlarına engel olamadı. Bu durum karşısında duygulanan dernek üyeleri Fatma Nineyi sandalyesi ile bir süre gezdirdiler.
Gördükleri mutluluk karşısında çok duygulandıklarını belirten Cahit Coşkun, ellerinden geldiği kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi. İnsanlara mutlu etmenin çok güzel bir duygu olduğunu ifade eden Coşkun, “Fatma Nine’nin 6 yıldır sol tarafından felçli olduğu için yatalak yaşadığını öğrendik. SSK Tarım emeklisi olduğu için bir gözlük bile alamayan Fatma Ninenin tekerlekli sandalye alacak parası da yok. Biz de kendi aramızda topladığımız para ile ona tekerlekli sandalye alıp hediye ettik. Fatma Nine’nin mutlu olması bizi daha çok mutlu etti” dedi.
Dernek üyelerine teşekkür eden Fatma Nine, “Allah sizden razı olsun. Hızır gibi yetiştiniz. Kandil gecesi ettiğim dualar kabul oldu. Artık yatağa bağımlı kalmayacağım” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

(İHA)

Share