logo

20 Kasım 2007

Dilek hanım bir koltukta iki karpuz taşıyan eşinin en büyük yardımcısı

Dünyada birçok başarılı icraata imza atan erkeklerin arkasında her zaman gizli bayan kahramanların olduğu bir gerçektir. Bu kimi zaman bir anne, kimi zaman da bir eştir. Aydın Belediyesi’nde yıllardır hem zabıta hem de itfaiye müdürlüğü görevini sürdüren Serdar Adanır’ın da en büyük yardımcısı ev hanımı eşi Dilek Adanır.
Aynı zamanda iki çocuğunun da annesi olan Dilek Adanır, itfaiyeci eşi olmanın bir asker ve polis eşi olmak kadar riskli, ancak güzel bir duygu olduğunu belirtti. Her gün işe çıkarken eşi ile helalleştiklerini dönüş saati belli olmamasına rağmen 5 yıldır eşi gelinceye kadar hiç uyumadığını söyleyen Dilek Adanır, müdür eşi olmanın dışarıdan göründüğü kadar kolay olmadığını söyledi.
Evlendiği günden bu yana kendisini bazen bir zabıta bazen de itfaiye eri gibi gördüğünü belirten Dilek Adanır, başarılı bir eşe sahip olmak isteyen bayanların eşine her zaman yardımcı olmasını önerdi. Belediyeye ait tüm telsiz kodlarını da ezbere bilen Dilek Adanır “Evlenmeden önce eşimin zor fakat, kutsal olduğuna inandığım bir işte çalıştığını biliyordum. Ancak evlendikten sonra, malıyla birlikte yüreği yanan bir kişinin imdadına koşmanın ne kadar önemli olduğunu gördüm. 5 yıldır evliyiz. 5 yıldır hiç telsiz kapatmadık. Eşim akşam eve yorgun geldiği sıralarda telsizi ben dinliyorum. Tüm kodları artık ezberledim. Zabıta ve itfaiye müdürlüğünü aynı anda yürüttüğü için 80 ve 85 kodu anons edildiğinde Serdar Bey’i uyandırıyorum. Bazen zor geliyor ama hiç pişman değilim” dedi.

(İHA)

Share