logo

22 Kasım 2007

Dilbeste gurubu Cemal Safu için özel gece düzenlendi

Nazilli’de düzenlenen şiir ve müzik gecesine ünlü söz yazarı şair Cemal Safi damgasını vurdu. Ünlü şair için özel olarak düzenlenen gecede, şair ünlü şiirlerini okudu ve izleyenleri büyüledi.
Nazilli Eğitim Kültür ve Sanat Derneğinin hazırladığı, dernek bünyesindeki Dilbeste Şiir ve Müzik Topluluğunun gerçekleştirdiği ?Cemal Safi Özel Şiir ve Müzik Gecesi?ne ünlü şair damgasını vurdu. Belediye Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen gecede Dilbeste gurubunun bir saat süren Cemal Safi şiirlerinden oluşan dinletisinin ardından sahneye çıkan ünlü şair eserlerini kendi ağzından seslendirdi. İzleyicileri şiir dünyasına sürükleyen ünlü şair büyük alkış aldı.
Orhan Gencebay, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy gibi ünlü isimlere söz yazdığını, ancak kendi sözleri ile gönüllerde taht kuran sanatçıları vefasızlıkla suçlayan Cemal Safi ?Sözleri bana ait olan bir çok şiirle çok sayıda sanatçı meşhur oldu. Birçok eserimin galasında şarkı sözlerinin yazarı olarak ismimi bile kullanmamaları beni çok üzdü? dedi.
Nazilli’ye ikinci kez geldiğini ifade eden Safi Dernek Başkanı Mukaddes Yüksel’e, Dilbeste Gurubuna, emeği geçenlere ve Belediye Başkanı Aytekin Kaplan’a teşekkür etti.
14 kişiden oluşan Dilbeste Gurubunun hazırladığı gecenin sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan sanatçıya çiçek vererek teşekkür etti.

(İHA)

Share