logo

09 Şubat 2007

BEKÇİ DÜDÜKLERİ DAHA GÜR ÖTECEK!

TBMM İçişleri Komisyonunda, çarşı ve mahalle bekçilerinin emniyet hizmetleri sınıfına alınmasını öngören kanun teklifi benimsendi.
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Tevfik Ziyaeddin Akbulut başkanlığında toplanan komisyon, Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında, AK Parti Eskişehir Milletvekili Muharrem Tozçöken ve 6 arkadaşı ile CHP ve AK Partili milletvekillerinin ayrı ayrı verdiği 4 kanun teklifini ele aldı. Hükümet adına söz alan İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zekeriya Şarbak ise emniyet teşkilatının yeniden yapılandırılması ve verimliliğinin artırılması için AB destekli çalışmanın son aşamaya geldiğini ifade ederek, bu teklifin çalışmanın sonunda yasalaşması gerektiğini söyledi.
Maliye Bakanlığı temsilcisinin aksi görüş belirtmesine rağmen kanun teklifi, komisyonda kabul edildi. Teklifte, çarşı ve mahalle bekçilerinin, ”yardımcı hizmetler sınıfından” çıkarılarak, ”emniyet hizmetleri sınıfına” alınması öngörülüyor. Teklif, esas komisyon olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.(aydın)
(İHA)

Share