logo

11 Ekim 2007

Aydın iş ve spor camiası bir günde iki acıyı birden yaşadı

Aydın iş ve spor camiası bugün iki önemli simasını son yolculuğuna uğurladı. Geçirdikleri kalp krizleri sonucunda hayatlarını kaybeden Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Aydın Şubesi eski Meclis Başkanı Örsdemir Balkan (73) ve Aydınspor eski teknik Direktörü Kenan Korkmaz (46), bugün Aydın?da toprağa verildiler.
Aydınlı işadamIarı önceki gece İzmir?deki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Aydın Şubesi eski Meclis Başkanı ve Balkan Teksil’in sahibi Örsdemir Balkan’ı kaybetmenin şokunu atlatamamışken, bir diğer üzücü haber de Nazilli ilçesinden geldi. Uzun yıllar Aydınspor formasını giyen ve daha sonra Aydınspor ve Nazilli Belediyespor takımlarında teknik direktörlük yapan Teknik Direktör Kenan Korkmaz, Nazilli ilçesindeki evinde fenalaşınca yakınları tarafından Nazilli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından kalp krizi geçirdiği anlaşılan Korkmaz, ambulansla Aydın Atatürk Devlet Hastanesine sevk edilirken yolda hayatını kaybetti.
İş ve spor camiasında büyük üzüntüye neden olan ölüm haberlerinin ardından, Balkan ve Korkmaz için bugün Aydın merkez Bey Camii’nde tören düzenlendi. Öğle Namazı’na müteakip kılınan Cenaze Namazı’na başta Aydın Valisi Mustafa Malay olmak üzere Aydın ve İzmir iş dünyasının önemli isimleri, Aydınspor kulüp yöneticileri, ölenlerin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kılınan namazların ardından ölenlerin cenazeleri uzun süre omuzlarda taşındı. Daha sonra cenaze araçlarına konan tabutlar, defnedilecekleri mezarlıklara götürüldü.
Evli ve iki çocuk babası olan Örsdemir Balkan merkez Tellidede Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığına, evli ve bir çocuk babası olan Kenan Korkmaz ise merkez Kemer Mezarlığı’na defnedildi.

(İHA)

Share