logo

26 Ekim 2007

Alman Heyet Söke Belediye Başkanı’na baş sağlığı diledi

Söke Belediyesi ile 1996 yılında Kardeş Şehir İlişkilerinin temelini atan Berlin yakınlarındaki Schönbeck şehrinden bir heyet ekonomik işbirliği için Söke’ye geldi. Heyet şehitler için Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi’ye baş sağlığı diledi. Aralarında Belediye Başkanı Hans Jurgen Haase’nin de bulunduğu dokuz kişilik heyette iş adamları bulunuyor.
Söke Belediyesi’nde Başkanı Necdet Özekmekçi tarafından karşılanan heyet ilçede gördükleri ilgiden memnun kaldıklarını ifade ederlerken, Schönebeck Belediye Başkanı Hans Jurgen Haase, terörde son olarak 12 askerin şehit olmasından duydukları üzüntüyü dile getirdi. Hans Jurgen Haase heyet adına Başkan Özekmekçi’ye başsağlığı diledi.
Konuk Belediye Başkanı Haase “İki kent arasındaki kültürel ve sosyal ilişkilerin ekonomik işbirliği ile daha da güçleneceğine yürekten inanıyorum” dedi
Konuk heyeti Söke’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi “İki kardeş kent arasındaki bu ilişkilerin ekonomik alanlara da taşınmasından bizlerde büyük mutluluk duyacağız” ifadelerine yer vererek konuk Belediye başkanının sözlerine destek verdi.
30 Ekim 2007 Salı günü Söke’den ayrılacak olan Alman Heyet, Söke Genç İşadamları Derneği SOGİAD ve Ticaret Odası, Söke Organize Sanayi Bölgesi Yöneticileri, Aydın Genç İş Adamaları Derneği ile görüşmeler yapacak.

(İHA)

Share