logo

08 Eylül 2007

3 aydır sokaklarda yaşayan Üzeyme Çetin yardım eli bekliyor

Aydın’ın Didim ilçesinde yaşayan 46 yaşındaki Üzeyme Çetin’in dramı görenlerin yüreklerini dağlıyor. 4 ay öncesine kadar normal bir kişi olarak hayatına devam eden 46 yaşındaki Üzeyme Çetin’in oğlunu kaybettikten sonra yalnız başına kalınca akli dengesini kaybettiği, tedaviyi kabul etmediği için periyodik aralıklarla vurulan sakinleştirici iğnelerle yaşadığı bildirildi.
Akli dengesi yerinde olmadığı için konuşmalarından bir şey anlaşılamayan çaresiz kadını tanıyanlar Üzeyme Çetin’in uzun süredir rahatsız olan oğlunun hayatını kaybetmesinin ardından akli dengesinin bozulduğunu belirttiler. Didim Efeler Mahallesi’ndeki boş bir alanda bir ağacın altına serdiği yatakta 3 aydır yatan ve çevredeki vatandaşların kendisine verdiği yiyecek ve içeceklerle yaşamaya çalışan genç kadının eşini de daha önceki yıllarda kaybettiği bildirildi.
Yetkililerin Üzeyme Çetin’i sahip çıkmasını isteyen çevre sakinleri genç kadının çok zor durumda olduğunu belirterek “Üzeyme, daha önce gayet normaldi. Yıllar önce eşini kaybetmişti. 4 ay önce de rahatsız olan oğlu öldü. Yaşadığı acılar üzerine akli dengesi bozulan çaresiz kadının hiçbir geliri yok. Sanırım ev kirasını ödeyemediği ve anormal davranışları nedeniyle çevreyi rahatsız ettiği için oturduğu evden de atılınca burada yaşamaya başladı. Zaman zaman 112 Acil Servis ekipleri gelip Üzeyme’ye sakinleştirici iğne yapıyor. Çaresiz kadının içinde bulunduğu bu kötü durumdan kurtarılmasını bekliyoruz” diyerek yetkililerden yardım istediler.

(İHA)

Share