logo

12 Temmuz 2013

Vali Al, Olimpiyat İkincisi Halk Dansları Grubunu Ağırladı

Duna Folk Dance Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil eden Elifname Gençlik ve Spor Kulübü Halk Dansları Topluluğu, Vali Kerem Al’ı makamında ziyaret etti.

15-21 Haziran'da Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'de düzenlenen Duna Folk Dance Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil eden Elifname Gençlik ve Spor Kulübü Halk Dansları Topluluğu Olimpiyat finalinde Aydın yöresi “Zeybek” oyunu ile dünya ikincisi oldu. Aralarında Türkiye, Çin, Kolombiya, Polonya, Romanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, İspanya ve Japonya'nın da bulunduğu 16 ülkeyi temsil eden dans grupları, 6 gün boyunca 6 ayrı merkezde hünerlerini sergiledi. Jüri üyelerinin yanısıra, grupları izleyenlerin de oy verdiği yarışmanın final gününde açıklanan sonuçlara göre; Polonya'dan katılan dans topluluğu Dünya Şampiyonu oldu. Türkiye'yi temsil eden Elifname Gençlik ve Spor Kulübü Halk Dansları Topluluğu'nun ikinci olduğu yarışmada, Transilvanya ekibi ise 3'üncülüğü kazandı.

Duna Folk Dance Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil eden Elifname Gençlik ve Spor Kulübü Halk Dansları Topluluğu’nu makamında kabul eden Vali Kerem Al, topluluğu elde ettikleri başarı nedeniyle tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

(İHA)

Share