logo

06 Ağustos 2007

Üniversite bayan basketbol milli takımı Kuşadası’nda kampta

Tayland’ın Bongkok şehrinde 8 Ağustos’ta başlayacak olan Üniversite Oyunlarına katılacak Üniversite Bayan Basketbol Milli Takımı hazırlık çalışmalarını Kuşadası’nda sürdürüyor.
Antrenör Zafer Kalaycıoğlu ve yardımcı antrenör Tolga Sevim nezaretinde Pamukspor tesislerinde kampa giren Üniversite Bayan Milli Takımı, ilk etap çalışmalarını Pamukspor Tesislerinde yapmıştı. Daha sonra Kuşadası’na gelen ay yıldızlılar bir haftadır hazırlıklarına Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu’nda devam ediyor.
Üniversite Milli Takım kadrosuna alınan Ümit Milli Basketbol Takımı oyuncularından Deniz Çolakoğlu, Gizem Yavuz ve Dila Aşkın, çalışmalara Kuşadası’nda sürdürülen ikinci etaptan itibaren katıldılar. Üç ümit milli basketbolcunun katılmasıyla tam kadroya ulaşan üniversiteli milliler, yoğun bir tempoda çalışmalarına devam ediyor.
Pazar gününe kadar Kuşadası’nda çalışmalarını sürdürecek olan Üniversite Milli Takımı hazırlıklarını tamamladıktan sonra aynı gün 5 Ağustos’ta Tayland’a hareket edecek. Millilerimiz Tayland’da gerçekleştirilecek Üniversite oyunlarında Güney Kore ve Kanada ile birlikte aynı grupta yer alıyor.
Üniversite Bayan Basketbol Milli takımı yardımcı Antrenörü Tolga Sevim ve oyuncular, Kuşadası kampının çok başarılı geçtiğini belirterek, 8 Ağustos’ta Tayland’da başlayacak üniversite oyunlarında en iyi şekilde Türkiye’ye temsil edeceklerini ve başarılı bir sonuçla döneceklerini söylediler.

(İHA)

Share