logo

01 Kasım 2007

Türkiye şampiyonu Zıpkınlı balıkçılardan Başkan Özekmekçi’ye ziyaret

Geçtiğimiz günlerde Hatay’ın Arsus beldesinde düzenlenen Zıpkınla Balık Avlama Milli Takım Seçmelerinde Türkiye Şampiyonu olan Söke Gençlikspor Sualtı ekibi Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi’yi makamında ziyaret etti.
Söke Gençlikspor sualtı ekibine katkılarından dolayı Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi’ye teşekkür eden Söke Gençlikspor Zıpkınla Balık Avlama Takımı Antrenörü Ahmet Cumhur Sakız, “Bu ziyareti Erdek’te yapılan şampiyona sonrası gerçekleştirmemiz gerekiyordu. Ancak ziyaretimiz Türkiye şampiyonu olduktan sonra nasip oldu. Bu nedenle çifte mutlulukla karşınıza geldik. Şampiyonada takımımıza aldığınız dünya standartlarında balık adam malzemelerini kullandık. Katkılarınız takımımıza büyük ölçüde moral desteği sağladı” diyerek Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi’ye teşekkür etti.
Sporda sponsorluk anlayışının gelişmesinin önemli olduğunu belirten Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, “Sporda göz önünde olan bazı branşlar çok rahat sponsor ve katkı bulurken, göz önünde bulunmayan ve başarıları getiren bazı branşlar ise destek bulmakta zorlanıyor. Söke Belediyesi olarak tüm spor branşlarına elimizden gelen katkıyı sağlamayı çalışıyoruz. Ancak ilçemizin büyük işletmeleri de takımlara katkıda bulunmalı. Bizim maddi katkılarımız sizin Söke’mize kazandırdığınız manevi değerlerin yanında çok hafif kalır” şeklinde konuştu.

(İHA)

Share