logo

27 Ağustos 2007

Türkiye Avukat Spor oyunları KUPAV 2007 başladı

Türkiye Avukat Spor Oyunları KUPAV 2007, bugün Kuşadası’nda başladı.
1 Eylül tarihine kadar futbol, basketbol, voleybol, satranç, beach voley ve tenis dallarında gerçekleştirilecek olan Türkiye Avukat Spor Oyunları’na 28 baro katılıyor. İlk kez 1999 yılında Didim’de başlayan ve 2 yılda bir organize edilerek gelenekselleştirilen Türkiye Avukatlararası Futbol Şampiyonası, son olarak Trabzon’da düzenlenmişti. 2007 yılı organizasyonuna talip olan İzmir Barosu, şampiyonaya farklı bir bakış açısı getirmek amacıyla futbolla sınırlı kalmayıp, bu yıldan itibaren basketbol,
voleybol, satranç, beach voley ve tenis dallarını da yarışma kapsamına aldı.
Türkiye Barolar Birliği’nin himayesinde bu yıl İzmir Barosu tarafından Kuşadası’nda organize edilen Türkiye Avukat Spor Oyunları KUPAV 2007’de, 28 barodan 800 avukat ter döküyor. Futbol karşılaşmaları Kuşadası Özer Türk, Davutlar, Selçuk ve Türkiye Futbol Federasyonu Kuşadası Karaova tesislerinde yapılırken, basketbol ve voleybol maçları ise Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor.
Türkiye Avukat Spor Oyunları bugün gerçekleştirilen futbol ve basketbol maçlarıyla başladı. İlk gün yapılan futbol karşılaşmalarında şu sonuçlar alındı.
“Şırnak- Adıyaman: 3-1, İstanbul Bogaziçi-Niğde: 3-0, Manisa-Erzurum: 3-2, K. Maraş-Mardin: 7-0, Hatay-Muğla: 1-0, Gaziantep- İstanbul B Takımı: 6-1, İzmir Körfez Takımı- Denizli: 8-0, Ankara-Antalya Alanya Takımı: 3-1, İstanbul 1. Takım- Aydın: 13-0, İzmir-Konya: 5-2, İstanbul 2. Takım- Ankara Ankira Takımı: 0-0, Antalya-Ankara: 1-1 ve Bursa-Trabzon: 3-1”
Bu arada, Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu’nda oynanan erkekler basketbol karşılaşmasında ise İzmir Barosu, Konya Barosu’nu 65-38 mağlup etti.

(İHA)

Share