logo

04 Temmuz 2013

Tesislerde Yapım Başladı

Spor Toto 2.Lig takımlarından Aydınspor 1923’ün antrenman sahası olarak kullandığı Mukan Perinçek Stadı tadilata girdi.

Mülkiyeti Aydın Belediyesi’ne ait olan Mukan Perinçek Stadı ve Ali Uzunırmak döneminde yapılan, şu anda atıl vaziyette bekleyen Aydınspor halı sahaları bakımdan geçirilecek. Ayrıca, Aydınspor 1923 altyapısının kullanacağı İlhami Ortekin sahası ve Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan tesislerinde yapım çalışması başladı. Kulüp Başkanı Süha Bayırlı yaptığı açıklamada Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ederken, “En geç 2 ay sonra bu tesisler şu anki halinden uzak olacak” dedi.

Tesislerin Aydın’daki tüm futbol takımlarına katkı sağlayacağını ifade eden Aydınspor 1923 Başkanı Süha Bayırlı, “En geç 2 ay sonra bu tesisler şu anki halinden uzak olacak İlhami Ortekin tesisleri suni çim olacak. Alt yapı takımlarımız isterse burada maçlarını oynayabilecek. Aydın sporuna şu an için en büyük hizmet bu. Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

SENETLER ÖDENDİ

Öte yandan, Aydınspor 1923’ün geçtiğimiz sezondan futbolculara verilen senetlerden ilk bölümü ödendi. Futbolculara yaklaşık 100 bin TL’lik ödeme yapıldığını ifade eden Başkan Bayırlı, “Ödemelerimizi yaptık. Futbolcularımıza bilgilendirmede bulunduk” diye konuştu.

Transfer sürecini de sürdürdüklerini ve görüşmelerin sürdüğünü belirten Bayırlı, “Transferde bizim talip olduğumuz oyunculara farklı takımlar talip oluyor. İmza aşamasına gelmeden isim açıklamayacağız” ifadelerini kullandı.

(İHA)

Share