logo

15 Haziran 2013

Tekin: “Bize Cesur Yürekler Lazım”

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Aydın Şubesi’nin geleneksel olarak yaptığı Aydın’daki amatör liglerde şampiyon olan takımların başarılı antrenörlerini ödüllendirme geleneği sürdü.

TÜFAD Aydın Şubesi’nde düzenlenen törenle başarılı antrenörler ödüllendirildi. Törene Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Kıvanç, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Feti Karsak, TÜFAD Aydın Şube Başkanı Tevfik Ata Tekin, Aydınspor 1923 Yöneticisi Kemal Yaylalı, Aydınspor 1923 Kulüp Müdürü Serkan Bilen ve başarılı antrenörler katıldı. TÜFAD Aydın Şubesi Başkanı Tevfik Ata Tekin yaptığı konuşmada, başarılı antrenörleri tebrik ederken, altyapıdaki başarıyı üst yapıya taşımak için cesaretli teknik adamların ve yönetimlerin bulunması gerektiğine dikkat çekti.

TÜFAD Aydın Şube Başkanı Tekin yaptığı konuşmada, 2-3 yıl önce Aydın’ın profesyonel liglerde takımı bulunmadığını hatırlatarak, “O yıllarda yaptığımız törenlerde sürekli bunu dile getiriyorduk. Şu anda Aydın’ın iki takımı profesyonel liglerde. Artık, daha fazla takımımız profesyonel liglerde olmalı. Sökei Kuşadası, Didim gibi ilçelerimizin takımları profesyonel olmalı” dedi.

Son yıllarda altyapıdaki başarının arttığını ve Yıldızgücü U 19 takımının Türkiye şampiyonluğu ile başarının taçlandığını kaydeden Tekin, “Yıldızgücü’nün şampiyonluğu hepimize örnek olmalı. Daha düne kadar ‘Aydın’da futbolcu yetişmiyor’ diyenler Aydın’ın futbol tarihindeki kronolojisine iyi bakmalı.Başarılı olan altyapı takımlarımızın başarısı yarım kalıyor. Bizim sahip çıkmadığımız değerlere Bucaspor, Manisaspor gibi takımlar sahip çıkıyor. Aydın’daki profesyonel takımlarımızın bu değerleri gözardı etmemesi gerekiyor. Aydın’a alt yapıyı destekleyecek cesur yürekli teknik direktörler ve cesur yürekli yöneticiler gerek” ifadelerini kullandı.

Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Kıvanç ise, tüm antrenörleri başarılarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından başarılı olan antrenörlere plaketleri dağıtıldı.

(İHA)

Share