logo

31 Temmuz 2013

Taraftarlardan Akın’a Tribün Tepkisi

Spor Toto 2. Lig Beyaz takımlarından Aydınspor 1923’ün taraftar grubu Asi Kankalar, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın’a Adnan Menderes Stadı’nın açık tribüne koltuk yapılmadığı için tepki gösterdi.

Akın’ı sosyal medya üzerinden istifaya davet eden taraftarlar, “Şehrimizin sportif marka anlamında en büyük değeri Aydınsporumuza gereken desteği vermeyen, tesisleşme adına ilimizi fakir bırakan,ısrarla Aydın’daki tesisler yeterli diyen Zeynel Akın’ı kınıyoruz. Aydınspor'a, Aydın şehrine gönül vermiş bütün hemşerilerimiz adına istifa etmenizi istiyoruz. Adnan Menderes Stadı’nın zemini içler acısı. Bir tane antrenman sahası yok. Amatör takımlar adına da sana hesap soruyoruz. Onların da tesis sorunu var kısaca Aydın’da Aydınspor var bunu göz ardı edemezsiniz Aydınspor’u siyasetin malzemesi yaptırmayız. Hizmet verin başka Aydınspor,başka Aydın şehri yok. Aksi takdirde o koltuktan seni indirmek bizim boynumuzun borcu olmuştur artık” dediler.

“ADNAN MENDERES STADI’NIN TRİBÜNLERİNİ PROGRAMA ALDIK”

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın ise, yıl içerisinde amatörlere 23 adet saha yaptıklarını ifade etti. Akın, “Amatör takımlarımızın saha sıkıntısı yok denecek kadar az. Amatörlere en fazla destek veren şehir ve müdürlük belki de biziz. Adnan Menderes Stadı’nın tribünlerini de 2013 programımıza aldık. Onun da parası geldiğinde tribünün üzerini kapatacağız” diye konuştu.

Taraftarların Turgutluspor’un kullandığı 8 adet yeni sahayı öne sürdüğünü belirten Akın, “Bu sahaları Turgutlu Belediyesi yaptırdı. Buna dikkat etmeliler. Biz maddi boyutumuz doğrultusunda hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı.

(İHA)

Share