logo

18 Haziran 2013

Takıma Tecrübeli İsimler Katılacak

Aydınspor 1923 Teknik Direktörü Hüsnü Özkara ve Sportif Direktör Ali Aydın tarafından hazırlanan raporun yönetime sunulduğu ve yönetim kurulunun bu raporu görüşerek transfer çalışmalarına başlayacağı öğrenildi.

2. lige yeni yönetim, yeni hoca ile girecek olan Aydınspor 1923’te sportif direktörlüğe Ali Aydın ve takımın başına Hüsnü Özkara’nın getirilmesinin ardından 2. Lig içinde çalışmalar başladı. Şampiyon takımın maç kasetlerini izleyen Hüsnü Özkara eldeki mevut kadroyu korumaya çalışacağı ve bu isimlerin yanına tecrübeli isimleri koyarak hedefe ulaşmayı planladığı öğrenildi. Sportif direktör Ali Aydın ile birlikte iç ve dış transfer konusunda bir rapor hazırlayan Özkara’nın bu raporu yönetime sunduğu bildirildi.

Raporunda öncelikle sözleşmesi devam eden ve geçen dönemin iskelet kadrosunu oluşturan takımı bir arada tutmak istediği öğrenilen Özkara’nın mevcut oyuncularla yapılacak görüşmelerin ardından transfer harekâtına başlatacağı bildirildi. Öncelikle kiralık oyuncuların mevkileri olan stoper ve forvete ikişer takviye yapmayı planladığı ileri sürülen hocanın kaleye alternatif orta alana ise tecrübeli isimleri kazandırmayı düşündüğü kaydedildi.

‘BOŞALAN ALANLARA TAKVİYE YAPACAĞIZ’

3. Ligde yaş sınırlaması dolayısıyla Aydınspr 1923’ün çok genç bir takıma sahip olduğunu belirten Aydınspor 1923 Teknik Direktörü Hüsnü Özkara, “Kasetlerden izlediğimiz kadarıyla elimizde çok iyi bir kadro var. Bu kadroyla yapılacak görüşmeler neticesinde transfer politikamızı hayata geçireceğiz. Öncelikle kiralık oyuncuların sözleşmelerinin sona ermesiyle boşalan alanlara takviyeler yapmamız gerekiyor. Ondan sonra takımın içinde kaptan Sadullah ve tecrübeli kalecimiz Ahmet’in yanına takıma ağabeylik yapacak futbolcular transfer etmek istiyoruz” dedi.

8 Temmuz’da tesislerde toplanacak Aydınspor 1923, ilk 5 gün takımda kalmayı düşünen futbolcular ve yurt dışından takıma katılmak isteyen ve bunun için Aydın’a gelen futbolcular için kamp düzenlenecek. 5 günlük kamp döneminde teknik heyetin beğendiği isimlerle 13 Temmuz ile 22 Temmuz arasında ise ikinci bir kamp dönemi geçirileceği ve bu kamp döneminde hocanın gözüne girmeyi başaranlarla yola devam edileceği öğrenildi. Sezon için gerçek hazırlıkların da 22 Temmuz’dan sonra başlayacağı belirtildi.

Diğer yandan yönetimin Bank Asya tecrübesi yaşamış 5-6 isimi siyah beyazlı formayı giydirmeyi hedeflediği iddia ediliyor

(İHA)

Share