logo

24 Haziran 2013

Satrancın Ustaları Söke De Buluştu

Aydın’ın Söke İlçesinde bu yıl 4.ncü düzenlenen ’Söke Belediyesi Remzi Zeytinnoğlu ‘Satranç Turnuvasında son dönemlerin Türkiye şampiyonu Beşiktaş Kulübü Sporcusu Dragan Solak birinci oldu.

Söke Satrancın ustalarını ağırladı. Satranç Federasyonu ve Söke Belediyesince bu yıl 4.ncüsü düzenlenen ve Zeytinoğlu Ailesince de sponsorluk desteği verilen turnuva TAYEM Konferans Salonunda yapıldı. İstanbul, Ankara, Aydın , Antalya, Muş, Denizli, Muğla ve İzmir başta olmak üzere satranç sporuna gönül vermiş çeşitli il ve ilçelerden lisanslı 150 sporcunun üç gün boyunca mücadele ettikleri turnuva çok çekişmeli geçti.12 Bin 500 Tl para ödülünün yer aldığı şampiyonda ;

A Kategorisinde İstanbul Beşiktaş Kulübünden Dragan Solak birinci olurken,2.Mert Yılmaz Yerli,3.Vahap Şanal, 4.Benan Kazdağlı,5.Nasır Zeytinoğlu oldu.

Turnuvada B Kategorisinde ise Birinci Fatih Emre Boz,2.Berkin Erdem,3.Onat Uğur Aslan,4.Uğur Mutlu Güngör,5.Ozan Kaymak oldu. Turnuvada ayrıca A Kategorisinde en iyi bayan oyuncu Melda İpeker,En Emektar Oyuncu(55 Yaşında) Osman Zeki Sayber,B Kategorisinde de En İyi Bayan Sporcu Beyza Nur Toydemir, en iyi emektar sporcu Mustafa Karagüllü seçildi.

Turnuvada dereceye giren sporculara kupa ve ödülleri Söke Belediye Başkan Yardımcısı Levent Tuna,Zeytinoğlu Ailesi adına Bülent Zeytinoğlu,TAYEM Müdürü Adnan Sülü’nünde katıldığı törende verildi.Törende konuşan Söke Belediye Başkan Yardımcısı Levent Tuna turnuvanın gerçekleşmesindeki katkıları nedeniyle Satranç Federasyonu Aydın ve Söke İlçe Temsilciliklerine,Zeytinoğlu Ailesine ve kendilerine üç gün boyunca konuk eden TAYEM yetkililerine teşekkür ederek”Söke Belediyesi olar ak satranç sporuna destek vermeyi sürdüreceğiz.Dört yıl önce küçük salonlarda başladığımız ve sadece bölge sporcularımızın ilgi gösterdiği turnuva bu gün artık daha geniş katılımlarla daha üst düzey sporcuların katılımları ile daha da anlamlı hale geldi.Tüm katılımcı sporcularımıza ve evlatları için üç gün boyunca ilçemize konuk olan ailelere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

(İHA)

Share