logo

12 Haziran 2013

Şampiyon Vali Al’ı Ziyaret Etti

2012-2013 sezonu U19 Türkiye Şampiyonu olan Nazilli Yıldızgücüspor Aydın Valisi Kerem Al’ı ziyaret etti. Ziyarette futbolcuları, teknik kadro ve yönetimi tebrik eden Vali Al, gelecek sezon için Nazilli Belediyespor’a destek sözü verdi.

Aydın’da bir ilki gerçekleştirerek Türkiye şampiyonu olan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın kulüp başkanı olduğu Nazilli Yıldızgücüspor, il encümen salonunda Vali Kerem Al’ı ziyaret etti. Ziyarete futbolcuların ve kulüp başkanı Haluk Alıcık’ın yanı sıra Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mehmet Kıvanç, Nazilli Yıldızgücüspor yönetimi katıldı.

Vali Kerem Al’a takım ve elde ettikleri başarıyla ilgili bilgi veren Haluk Alıcık, Trkiye genelinde 600 takım arasından sıyrılarak şampiyon olduklarını söyledi. takımdaki birçok futbolcunun talibinin olduğunu dikkat çeken Alıcık, “Bu kardeşlerimizin bazıları bizim elimizde büyüdü. Çoğu arkadaşımız hem eğitimini sürdürüyor hem de sporunu yapıyor. Hepsi bir birinden bşarılı kardeşlerimizin. Bazıları hocamızla yapacağımız görüşmeler doğrultusunda Nazilli Belediyespor ile idmanlara çıkacak. Biz Muğla ve Manisa’daki maçların ardından Sakaraya’da finale çıktığımızda rakiplerimiz süper ligin alt yapısını oluşturan Orduspor ve Adanaspor ile karşılaştık. Bu takımları yenerek Türkiye şampiyonu olduk. Bu başarı tesadüf değil. Bu başarı çok çalışmanın ürünü futbolcularımıza ve teknik heyetimize bu mutluluğu bizlere yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Takımın kaptanı ve kalecisini soran Vali Kerem Al, oyuncularla da şakalaşarak gelecekle ilgili planlarını sordu. Şampiyonluk kupasını da inceleyen Vali Al, Nazilli Beledyespor ile ilgili gelişmeler hakkında Başkan Alıcık’tan bilgi aldı.

Şampiyon takıma malzeme yardımı yapılması için talimat veren Vali Al, gelecek sezon Nazilli Belediyespor’a destek olacaklarını ifade ederek geçen dönem Aydınspor 1923’e destek olduklarını bu dönem ise Nazilli Belediyespor’a biraz daha fazla ilgi göstereceklerini kaydetti.

Yıldızgücüspor takım kaptanı İsmail Atış’ın şampiyonluk kupasını takdim ettiği Vali Kerem Al ziyaret sonunda günün anınsa futbolcular ve yönetimle hatıra fotoğrafı çektirdi.

(İHA)

Share