logo

31 Temmuz 2013

Özkara; “yağmur çamur fark etmez”

Düzce Topuk Yaylası Fenerbahçe Tesisleri’nde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Aydınspor 1923’ün teknik direktörü Hüsnü Özkara, “Sezon içerisinde her şartta maç yapacağız. Yağmur-çamur bizim için fark etmez. Çalışmalarımızı sürdürmek zorundayız” dedi.

Topuk Yaylası kampını sürdüren Aydınspor 1923’ü, zaman zaman hava şartları zorluyor. Antrenman saatlerinde zaman zaman sis ve yağmur yağışına maruz kalan siyah-beyazlı ekip, yine de yoğun tempoda çalışıyor.

Hava şartlarının kendilerini etkilememesi gerektiğini ifade eden Aydınspor 1923’ün teknik direktörü Hüsnü Özkara, “Sis ve yağmura zaman zaman maruz kalıyoruz. Sezon içerisinde her şartta maç yapacağız. Yağmur-çamur bizim için fark etmez. Çalışmalarımızı sürdürmek zorundayız” dedi.

Takım halinde çok iyi çalıştıklarını ifade eden Özkara, “Topuk Yaylası’nda güçleniyoruz. Futbolcularımızın adaleleri ve kas yapısı güçleniyor. Sistemimizi oturtup, takıma adapte etmeye çalışıyoruz. En iyi kadroyu bularak lige girmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İLK MAÇ ÜNYESPOR İLE

Hazırlık maçları için rakip arayışlarını sürdürdüklerini söyleyen Özkara, “İlk hazırlık maçımızı 1 Ağustos’ta Ünyespor ile oynayacağız. 3 Ağustos’ta ise Polatlı Bugsaşspor ile oynayacağız. 6 Ağustos’ta da bir hazırlık maçı oynamayı planlıyoruz. Bu maç için de rakip arayışımız sürüyor” şeklinde konuştu.

CEVDET’İN HAFİF SAKATLIĞI VAR

Aydınspor 1923’ün tecrübeli teknik adamı Hüsnü Özkara, takımda kaliteli oyuncuları bulunduğunu belirtirken, “Genç Cevdet’in hafif sakatlığı var. BESYO sınavlarına hazırlanırken belinde hafif sakatlık oluşmuş. Bu sakatlığı ara sıra Cevdet’i zorluyor. Cevdet’in dışında herhangi bir sakat oyuncumuz yok” diyerek sözlerini tamamladı.

(İHA)

Share