logo

05 Ağustos 2013

Özkara; “en uygun sistemle oynayacağız”

Spor Toto 2.Lig Beyaz Grup takımlarından Aydınspor 1923’ün teknik direktörü Hüsnü Özkara, sonuna yaklaştıkları Topuk Yaylası kampında takımdaki performanslarından memnun olduklarını ifade ederek, “Takımımız her sisteme uyabilecek yapıya sahip. En uygun sistemle mücadele edeceğiz” dedi.

Topuk Yaylası kampının çok iyi geçtiğini çalışma ortamından ve takımın içinde bulunduğu ortamdan son derece memnun olduğunu ifade eden Özkara, “Futbolcularımızın antrenman performanslarından son derece memnunuz. Futbolcularımızın antrenman performansının sahaya yansıması için teknik anlamdaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Kampın ilk gününden itibaren güç ve kondisyon çalışmalarının yanı sıra teknik ve taktik çalışmalarını da sürdürdüklerini ifade eden Özkara, “Mücadele gücü yüksek, genel anlamda ofans ve defans yapabilen birtakım olmak istiyoruz. Sahada heyecan veren bir takım oluşturmak için çabalarımız sürüyor” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıldan başarılı olmuş bir takıma sahip olduklarını hatırlatan Özkara, “Takım içinde her formasyonu deniyoruz. Ünyespor ile oynadığımız hazırlık maçında 3 ayrı diziliş denedik. Takımımız her sisteme uyabilecek yapıya sahip. En uygun sistemle mücadele edeceğiz. Saha içinde formasyonunu değiştirebilen, maçlara göre hareket edebilen bir yapıya sahip olacağız. Teknik oyunculardan kurulu bir ekibe sahip olduğumuz için bunu yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

(İHA)

Share