logo

01 Ekim 2007

Nazillispor’un yeni teknik direktörü Yıldırım Ural ilk antrenmanına çıktı

TFF 3. Lig 3. Grup takımlarından Nazilli Belediyespor’da teknik direktörlük görevine getirilen Yıldırım Ural, yeni takımıyla ilk antrenmanına çıktı.
Teknik direktör Yıldırım Ural, antrenmandan önce futbolcularla biraraya gelerek kısa bir toplantı yaptı. Buraya konuşmaya değil başarılı olmaya geldiğini söyleyen Urak, “Buraya gelmeden önce takımın daha önceki maçlarını CD’den izledim. Oynadığınız futbol ve sahada yaptığınız kazanma mücadelesini görünce Nazillispor’a gelme kararı verdim. Futbol hepimizin ortak mesleği. Bu meslekten rızkımızı temin etmek için çalışıyoruz. Benim yanımda hiçbir futbolcunun birbirinden farkı yok. Nazillispor’u layık olduğu
yere getirmek için hep birlikte çalışacağız. Şunu unutmayın ki futbol ferdi gösteri değil bir takım oyunudur. Birbirimizle yardımlaşma ve dayanışmamız en üst düzeyde olacak” dedi.
Yaklaşık bir saat süren idmanın ardından çift kale maçta sık sık oyunu durduran Ural, “Çabuk, daha çabuk. Ani ve hızlı karar ver, uygula. Rakibinden çabuk olamazsan, ondan fazla koşamazsın maçı kazanamazsın” uyarılarını yapan Ural, “Özgüveni olmayan, başarılı olacağımıza inanmayan futbolcu sahaya çıkmasın. Formayı koşan, cengaver gibi mücadele edenin giyeceğini unutmayın” diyerek futbolcularla sürekli diyalog halinde olacağını gösterdi.

(İHA)

Share