logo

20 Temmuz 2013

Nazilli’de ‘Dünya Fenerbahçeliler Günü” Kutlaması

Nazilli'de Fenerbahçe’ye gönül veren sarı-lacivertli taraftarlar her yıl geleneksel olarak kutlanan ‘19.07 Dünya Fenerbahçeliler Gününü’ coşkuyla kutladı.

Fenerbahçe Spor Okulu sporcularının da katıldığı kutlamada meşaleler yakılarak marşlar söylendi.

Nazilli Belediyesi Hizmet Binası önünde toplanan sarı-lacivertli taraftarlar Fenerbahçe Kulübü'nün kuruluş yılını yani 1907 temsil eden 19 Temmuz günü her yıl sarı-lacivertli taraftarlar tarafından saat 19.07’de kutladı. Fenerbahçeli taraftarların Sosyal Paylaşım sitesi üzerinden toplanarak buluştuğu etkinliğe Nazilli Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Y. Ersun Beker ile spor okulu öğrencileri ve Fenerbahçe taraftarları katıldı. 18.30’da başlayan ve yaklaşık yarım saat boyunca marşlar söyleyip, meşaleler yakan grup daha sonra ise Atatürk anıtına yürüdü. Sloganlar ve marşlar söyleyerek anıta gelen Fenerbahçe taraftarları saat 19.07’de ise Atatürk’ün manevi huzurunda tüm şehitler ve ebediyete intikal eden Fenerbahçeliler için 1 dakika saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudu.

Kutlama programında konuşan Nazilli Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Y. Ersun Beker, 3 Temmuz sürecinin Fenerbahçeli taraftarların daha da güçlenmelerine neden olduğuna dikkat çekerek, “Bu süreçte tüm taraftarlarımız ve yöneticilerimizin yaşadığı büyük bir ızdırap var. Ama herkes biz Fenerbahçelilerin dağılacağını zannederken bizler tek yürek olup Fenerbahçemize ve başkanımıza sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Bugün Dünya Fenerbahçeliler günü her zaman her yerde en büyük Fenerbahçenin olduğunu bir kez daha haykırıyoruz. Bizler her zaman Fenerbahçemizin ve Başkanımızın arkasında olacağız” dedi.

Nazilli Bebek Fenerliler pankartı ve giydiği Fenerbahçe forması ile etkinliğe katılan en küçük fenerli Cahit Tuna büyük ilgi görürken, 50’ye yakın taraftarın Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından etkinlik sona erdi.

(İHA)

Share