logo

19 Eylül 2007

Nazilli Belediyespor kara günler yaşıyor

TFF 3. Ligi 3. Grup takımlarından Nazilli Belediyespor’da kara günler yaşanıyor.
Geçen sezon 2. Lig’den 3. Lig’e düşen takımın bu sezon oynanan 3 maçtan da hiç gol atmadan mağlubiyetle ayrılmasının ardından teknik heyet görevden ayrıldı. Yanlışlar içinde başarıya ulaşmanın zor olduğunu belirten teknik direktör Erhan Donanlı, Nazilli’yi çok sevdiklerini ancak Nazilli Belediyespor’un çok yanlış yönetildiğini ifade ederek, “Yaklaşık 3.5 aydır Nazilli’deyim. 2 aydır maaşımı alamadım. Kaleci çalıştırıcısı Şenol Sevindi ile yardımcı antrenör Adnan Özseçkin’in de alacakları ödenmedi. Biz
Kütahya maçını kazansak da ayrılmaya karar vermiştik. Bu para bizim çocuklarımızın rızkıdır. Size bunları helal etmiyoruz” dedi.
Yaşadıklarını bundan sonrakilerin yaşamaması için kamuoyuna açıklama ihtiyacı duyduğunu belirten teknik direktör Erhan Donanlı, “Nazilli Belediyespor’da bir daha buna benzer şeyler olmasın. İnsanların emeklerine saygı duyulsun düşüncesiyle bunları açıklıyoruz. Başarıya ulaşılacak yerde karşılıklı iyi niyet ve güvenin oluşması gerekir. Bizim başımıza gelenler futbolcuların başına gelmesin. Bu çocuklar ekmek parası için Nazillispor’da oynuyorlar. Fenerbahçe PAF Takımı’ndan gelen Hüsnü, Ziko’nun
öğrencisidir. Bugüne kadar kulüpten hiç para almamıştır. İlk 11’de mücadele eden Kenan 100 YTL’ye takımın kalesini koruyor. Mutlu’nun kulüpten aldığı para 600 YTL’dir. Nazilli Belediyespor, oynanan 3 lig maçında galibiyetle tanışamadıysa, hiç gol atamadıysa, bu kulüpte yaşanan olumsuzlukların sonuca yansımasıdır. 2 yıldır, her sezon, 5 teknik direktör değiştiren Nazilli Belediyespor bu nedenle küme düşmüştür. Kütahya’da bile önemli bir maça çıkarken hiçbir yönetici gelip maç primini açıklayamamıştır.
Maçtan önce teknik kadronun alacaklarının dağıtılacağını ifade ettiler ama maçtan sonra yöneticiler ortadan toz oldular. Biz tombaladan çıkıp bu takıma gelmedik. Çalıştırdığımız 6 takımı bir üst lige çıkardık. 5 takımı da liderlik yolunda prensiplerim çiğnendiği için bıraktım. Bir kulüp yanlışlar içinde yüzüyorsa, çalışanların alın teri çalınıyorsa, bunlar düzeltilmeden başarıyı yakalamak mümkün değildir. Nazilli’ye geldiğimizden bugüne kadar huzurlu çalışamadık. Paramız olmadığı için kampa gidemedik.
Sonuçta yüzümüz gülmedi. Şimdi de Nazilli’den mağdur edilerek ayrılıyoruz” diye konuştu.

(İHA)

Share