logo

06 Ekim 2007

Lige galibiyetle Aydınspor 5. hafta sonunda 3 beraberlik bir yenildi elde etti

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Futbol Ligi 3. Gurup takımlarından Aydınspor’da 5. hafta maçında alınan yenilginin hüznü yaşanıyor. 5. hafta sonunda bir takımın ilk yenilgi almasının fazla abartılmaması gerektiğini ifade eden Aydınspor Teknik Direktörü Faruk Korkmaz, oyuncularının toparlanarak başarılı bir sezon geçireceklerini inandığını söyledi.
Geçtiğimiz yıl şampiyonluk parolasıyla lige başlayan ve sezon sonunda lige puan cetvelinin ortalarında tamamlayan Aydınspor’da bu sezon öncesi mutlak başarı için kadro adeta baştan sona yenilendi. Sezon öncesi takımın yenilenmesi nedeniyle uyum sorunu yaşanmasının muhtemel olduğunu ifade eden Faruk Korkmaz, taraftarlardan ve yönetimden 5 hafta süre isteyerek takımın oturması gerektiğini söylemişti. İstediği 5 haftalık süre dolmadan bu hafta oynanan Altınordu maçında taraftarlar tarafından istifası istenen Faruk Korkmaz, takımın oynadığı futbol önümüzdeki haftalarda düzelmemesi durumunda zor bir döneme girecek. Taraftarların futbolu ‘korkak’ oynattığı yönünde eleştirdiği Teknik Direktör Korkmaz, 5. haftada ilk yenilginin gelmiş olmasının abartılacak bir durum olmadığını belirerek, taraftarın futbolda yenmek ve yenilmenin olduğunu unutmaması gerektiğini kaydetti.
Bu sezon ligde ilk yenilgisini alan Aydınspor lige galibiyetle başlamasına rağmen oynadığı 5 maçtan bir galibiyet bir yenilgi ve üç beraberlikle ayrıldı. Ligde oynadığı 5 maçtan 6 puan toplayan Aydınspor puan cetvelinde 7. sırada bulunuyor. Birinci sıradaki Akhisar Belediyesporla arasında 5 puan bulunan Aydınspor 2. lig hedefinden kopmak istemiyor. Bu hafta deplasmanda Yeni Ereğlispor ile karşılaşacak olan Aydınspor bu maçtan galibiyetle dönerek puan cetvelindeki ilk sıralara yükselmenin hesaplarını yapıyor.

(İHA)

Share