logo

08 Eylül 2007

Kuşadalı genç çift, Dünya Dans Şampiyonu oldu

Kuşadalı genç dansçılar, Antalya’da bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Uluslararası 1. Dünya Dans festivali’nde şampiyon oldu.
Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) bünyesinde kurulan Latino Dans Stüdyosu’nda Türkiye Dans Federasyonu antrenörleri Burcu Kurt ve Süleyman Uğur Karakılıç tarafından eğitim verilen Afet Hazal Dilek ve Özgür Öztürk çifti, yaklaşık 9 aydır hazırlıklarını sürdürüyordu.
Antalya’da bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Uluslararası 1. Dünya Dans Festivali’nde Kuşadası’nı Afet Hazal Dilek ve Özgür Öztür çifti temsil etti. Sportif Latin Dansları klasmanı gençler kategorisinde Samba, Cha Cha Cha, rumba ve San Jiva olmak üzere 4 ayrı dans performansı sergileyen Dilek ve Özgür çifti, büyük alkış alan başarılı performansları ile Sportif Latin Dansları klasmanında festivalin dünya şampiyonu oldu. Kuşadalı genç dansçı çift, aynı festival kapsamında gerçekleştirilen Türkiye Latin Salon Dansları Şampiyonası’nda birinci olarak, önümüzdeki ay Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak Dünya Dans Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.
Kuşadası’na altın madalya ve şampiyonluk kupası ile dönen genç dansçılar, Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak Dünya Dans şampiyonası’nda da iddialı olduklarını söylediler. Dans antrenörleri Burcu Kurt ve Süleyman Uğur Karakılıç ise bu yıl ilk kez gerçekleştirilen uluslar arası dans festivalinde elde edilen başarının uzun bir çalışma sonucu ortaya çıktığını belirterek, aynı disiplinle çalışmalarını sürdüreceklerini söylediler.

(İHA)

Share