logo

07 Haziran 2013

Kaya; “Kendi Çocuklarımızla Hedef Süper Lig”

Spor Toto 2. Lig takımlarından Aydınspor 1923’ün altyapısı, Aydın merkezde faaliyet gösteren bir alış veriş merkezinde stand açtı.

Standta gençlere ve velilere Aydınspor 1923’ün altyapısına davet broşürleri dağıtıldı. 10 gün süreyle alışveriş merkezinin Cumhurşyet Mahallesindeki şubesinde açık olacak standın, 10 günün ardından Orta Mahalledeki şubede açık kalacağı belirtildi. Standdaki ‘Kendi Çocuklarımızla Süper Lig’ sloganı dikkat çekti.

Aydınspor 1923’ün altyapı koordinatörü Mehmet Öztürk yaptığı açıklamada, amaçlarının ilk açılacak Spor Okulu’nda 300 öğrenciye ulaşmak olduğunu ifade etti. 12 antrenörle altyapıda çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Öztürk, “Çok daha fazla Aydınlı gence ulaşmak istiyoruz. Ne kadar fazla öğrenciye ulaşırsak, o kadar çok kaliteli oyuncuya ulaşırız. Amacımız kaliteli bir altyapı kurarak, Aydınspor 1923’ün üst yapısına aktarmak” şeklinde konuştu.

ÖZCAN SLOGANA DİKKAT ÇEKTİ

Aydınspor 1923’ün altyapıdan sorumlu yöneticisi Kaya Özcan ise, standı alışveriş merkezlerinin dışına da taşımayı amaçladıklarını ifade etti. Bir yılın sonunda 500 altyapı öğrencisine ulaşmayı amaçladıklarını belirten Özcan, “Kendi çocuklarımızla hedefimiz Süper Lig. Altyapıda önemli gelişmeler yapmak istiyoruz. Teknik direktörümüz Hüsnü Özkara ile yaptığımız ilk görüşmede altyapıya önem verdiğini, oyuncu yetiştirmeyi sevdiğini söyledi. Açıkçası çok mutlu oldum. İnşallah en kısa sürede üst yapıya oyuncu aktarırız” diye konuştu.

 

(İHA)

Share