logo

15 Ekim 2007

“Hem oyun hem de puan olarak iyi değiliz”

Türkiye 3. Futbol Ligi 3. Gurup takımlarından Aydınspor teknik Direktörü Frauk Korkmaz, basın toplantısı düzenleyerek, takımın gidişatı ve hedefleri hakkında bilgi verdi. 6 hafta sonu itibariyle hedefledikleri noktada olmadıklarını ifade eden Korkmaz, hem oyun hem de puan olarak iyi olmadıklarını söyledi.
Faruk Korkmaz, Aydınspor Tesislerinde Toplantı Salonunda düzenlediği basın toplantısında takımın istenilen seviyede futbol oynamayışının ve puan kayıplarının sebeplerini basın mensuplarıyla paylaştı. Takım olarak galibiyet konusunda sıkıntılarının bulunduğunu ifade eden Korkmaz, “Son iki haftada oynadığımız maçlarda düşen mücadele azmimiz bizi sıkıntıya sokuyor. Futbolcularımın üstünde uzun süredir galip gelememenin bir stresi var. İnşallah bunu en kısa sürede yeneceğiz. Sezon başında hedeflediğimiz noktanın 5 puan gerisindeyiz. Oyun olarak da puan olarak da istediğimiz yerde bulunmuyoruz. Bunun sebepleri edepte sorununu planladığımızdan daha uzun sürmesi, kendi evimizde oynadığımız maçları Kuşadası’nda oynamamız nedeniyle ‘İç saha avantajımızı kullanmamak’ olarak açıklayabiliriz. Sağ, sol beklerde ve orta alanda denediğimiz futbolculardan bir türlü istediğimiz verimi elde edemiyoruz. Futbol takım oyunu olduğu için beklerdeki ve orta alandaki aksayan yönler takımı etkiliyor” dedi.
“NİLÜFER MAÇIYLA BİRLİKTE ÇIKIŞA GEÇMEK İSTİYORUZ”
En büyük hedeflerinin takımda bir istikrar yakalayarak o doğruda ilerlemek olduğunu kaydeden Aydınspor Teknik Patronu Faruk Korkmaz, bazı şeylerin akşamdan sabaha olmadığını bu nedenle başarı elde etmek için zamana ihtiyaçları olduğunu belirtti. Başarı için takımın ciddi temeller üzerine kurulu olması gerektiğini dikkat çeken Faruk Korkmaz, “Ben bu takımdan gittiğimde birinci ligde beşinci sıradaydı. Fakat 3. ligde olarak geri döndüm. Bu üzücü bir durum. Bu nedenle herkesin kendisine özeleştiride bulunması gerekmektedir. Kulüp olarak günlük başarılar peşinde koşmak yerine uzun vadeli başarılar peşinde koşulmalıdır. Bu amaç doğrultusunda bu yıl yapılmaya çalışılan tesisler, stat düzenlemeleri takdire şayandır. Bizim amacımız bu başarılı çalışmalara galibiyetlerle taçlandırmak. İnşallah bu hafta oynayacak olduğumuz Nilüfer maçıyla çıkışa geçmek istiyoruz. Bu konuda oyuncularımın yüreklerini ortaya koyarak inançla oynayacaklarını inancım sonsuz” şeklinde konuştu.
Faruk Korkmaz toplantı sonunda takımdaki futbolcularla ilgili olarak, istedikleri verimi alamadıkları oyuncuları, ilk yarı sonunda göndereceklerini söyledi.

(İHA)

Share