logo

17 Kasım 2007

Bu defa futbolcular değil hakem ile teknik direktör kapıştı

TFF 3. Lig 3. grupta 11. haftayı maç yapmadan geçecek olan Aydınspor, Amatör Süper Lig takımlarından Bozdoğanspor’la önceden planlanan hazırlık maçı öncesi gergin dakikalar yaşadı. Karşılaşmadaki gecikme nedeniyle hakem maçı iptal edince Aydınspor Teknik Direktörü ile hakem İbrahim Akmazlar arasında sert tartışma yaşandı. Hakem odasının camlarının kırıldığı olaylar polisin müdahalesi ile son buldu. Maçın iptal edilmesi nedeniyle her iki takım da düz koşu yaptı.
Bugün Aydın Aydınspor Tesisleri’nde dün öğleden sonra yapılacak olan ve Futbol Federasyonuna bildirilen karşılaşmaya Bozdoğanspor geç kalınca, hakem İbrahim Akmazlar karşılaşmayı iptal etti. Aydınspor tesislerine yaklaşık 45 dakika geç gelen Bozdoğanspor’u bir an önce formalarını giyip sahaya çıkmaları konusunda uyaran hakem Akmazlar, futbolcuların sahada içinde ısındıklarını görünce karşılaşmayı iptal ettiğini açıkladı.
Yaşanan bu gelişme üzerine hakem soyunma odasına giden Aydınspor Teknik Direktörü Kamber Altıntaş hakem İbrahim Atmazlar’dan karşılaşmayı oynatmasını rica etmesiyle birlikte soyunma odasında başlayan tartışmada odanın camları kırıldı. Hakem Atmazlar karşılaşmayı oynatmayacağını açıkladıktan sonra Aydınspor Teknik Direktörü Kamber Altıntaş’ın ricasını da sert bir dille geri çevirerek Altıntaş’ı odadan kovması sinirleri gerdi.
Odaya tekrar girmek isteyen Altıntaş’ı hakem odasına sokmayarak kapıyı Altıntaş’ın yüzüne sert bir şekilde kapatan Akmazlar Aydınspor tesislerinde bulunan hakem odasının camlarını da kırdı. Önce Teknik Direktör Kamber Altıntaş’tan davacı olduğunu söyleyen Akmazlar sonra şikayetini geri aldı.
Aydınspor tesislerinde yaşanan bu hakem krizi Aydınspor’da gergin olan sinirleri bir kat daha artırırken, her iki takım da Aydınspor’un antrenman sahasında düz koşu yapmakla yetindi.

(İHA)

Share