logo

01 Temmuz 2013

Boğalar Akçeşme Köyü’nü Güzelleştirmek İçin Güreşti

Ege’nin yaz eğlenceleri arasında yer alan boğa güreşi şenliklerine İncirliova ilçesine bağlı Akçeşme Köyü’nde devam edildi. Kıran kırana geçen güreşlerde Aydın, Muğla ve İzmir ilerline bağlı değişik ilçe ve köylerden katılan 120 boğa kıran kırana güreşti. Oldukça çekişmeli geçen güreşlere ilgi de yoğun oldu.

Aydın'ın İncirliova İlçesine bağlı Akçeşme Köyünde, köyün ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen boğa güreşleri yapıldı. Ege'nin ünlü boğalarının boy gösterdiği Akçeşme arenasında 120 boğa kıran kırana güreşti.

Hakan Demirtaş'ın cazgırlığını yaptığı boğa güreşlerini düzenleyen Akçeşme Köyü Muhtarı Ali Türkeri, üst düzey yöneticilerden yeterli destek bulamadıklarını belirterek "Kültürümüzün bir parçası olan boğa güreşlerine maddi ve manevi destek bekliyoruz. Akçeşme Köyü olarak daha önceki yıllarda iki defa boğa güreşi yaptık. Bu yıl üçüncüsünü yaptığımız boğa güreşinden elde edeceğimiz gelirle, köyümüzün ihtiyaçlarını karşılayacağız." dedi.

Yapılan duanın ardından start alana boğa güreşleri heyecanlı dakikalara sahne oldu. Sıcak havaya rağmen yoğun ilgi gören boğa güreşlerinde bazı vatandaşlar güneşten korunmak için ilginç yöntemlere başvurdu.

Jandarmanın yoğun güvenlik önlemi aldığı boğa güreşlerini yaklaşık 2 bin kişi izledi. Sabah saatlerinde başlayan güreşler akşam hava kararıncaya kadar devam etti.

(İHA)

Share