logo

01 Haziran 2013

Berkay Şimşek İlerisi İçin Umut Verdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Okul Sporları Federasyonu tarafından Kayseri’de düzenlenen Okullararası Puanlı Atletizm Türkiye Birinciliği Yarışması’nda Bölge Birincisi olarak Aydın’ı temsil eden 7. Sınıf öğrencisi Berkay Şimşek, Atletizmin Yüksek Atlama branşında kendinden büyüklerle yarışarak Türkiye 7.si oldu.

Kayseri Atatürk Spor Kompleksi’nde bulunan atletizm tesislerinde yapılan yarışmalarda Türk atletizmin gele-cek vadeden atletleri, iki gün süren yarışmalarda okullarını Türkiye’nin en iyisi yapmak için kıyasıya bir müca-dele sergiledi. Şampiyonayı, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Kayseri Valisi Orhan Düz-gün, TAF Teknik Kurul Başkanı Muharrem Or, Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin, Kayseri Atletizm İl Temsilcisi Süleyman Altınoluk takip ederken, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları kadınlar 1500 met-rede gümüş madalya alan milli atlet Gamze Bulut ‘da öğrencileri ziyaret ederek, genç sporcuların heyecanına ortak oldu.

Okul olarak eğitim öğretim faaliyetleri ile birlikte sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da en iyi olmak için çaba sarf ettiklerini belirten Beden Eğitimi Öğretmeni Ramazan Kubus, “Öğrencimiz Berkay Şimşek bu sene atletizmin yüksek atlama dalında 1.52 cm’lik bir atlayışla daha önce Türkiye Şampiyonluğunu Nazilli’mize kazandırmıştı. Bu yarışmada ise 7. Sınıf öğrencisi olmasına rağmen 8.sınıf öğrencileriyle yarıştı. Yoğun çalışmanın neticesinde derecesini 1.60’a çıkardı ancak Türkiye 7.’si oldu. Gelecek yıl ise kendi yaş kategorisinde yarışacağı için daha iyi bir derece elde etmesini bekliyoruz. Bu sene elde ettiği derece bizi gelecek sene için daha da umutlandırmıştır. Bunun için de çalışmalarımızı bu hedefe göre yapacağız. Kısa bir süre içerisinde kendi derecesini arttırması, Türk sporu adına gelecekte çok iyi şeyler başarabileceğinin göstergesidir. Kendisi de Milli Sporcu olmayı hedef olarak belirlediği için, ayrı bir azim ve kararlılıkla çalışmalarına devam ediyor. Nazilli’mizin adını bu tür organizasyonlarda duyuran, göğsümüzü kabartan öğrencimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

 

(İHA)

Share