logo

13 Temmuz 2013

Başkan Alıcık, Minik Basketbol Takımını Tebrik Etti

Nazilli Belediyespor Minik Basketbol Takımı oyuncuları, 2012-2013 sezonunda kazandıkları 5 kupayı Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a teslim etti.

Başkan Alıcık’ı Takım Antrenörü Öğünç Tokgöz ile beraber makamında ziyaret eden genç basketbolcular, önümüzdeki yıl daha fazla kupa sözü verdi. Ziyaret sırasında makam odasında bulunan Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler ve yönetim kurulu üyesi Hüsnü Erturan ise başarılı basketbolcuları tek-tek kutlayarak, oda olarak başarılı sporcuların her zaman yanında oldukları mesajını verdiler.

Nazilli Belediyespor Basketbol Takımları Antrenörü Öğünç Tokgüz, 2012-2013 sezonunu 5 kupayı kapattıklarını, Bursa’da düzenlenen Ülker 11. Minikler Basketbol Şenliği’ne katılarak oynadıkları karşılaşmaların tamamını kazanarak, ‘Türkiye’nin En İyi’ 3 takımından birisi olmayı başardıklarını söyledi. Tokgöz, takım olarak elde ettikleri başarının yanı sıra, Tevfik Tefennioğlu, Akın Cem ve Ali Öztürk’e Türkiye’nin önemli kulüplerinden transfer teklifi geldiğini söyledi.

Takım oyuncularını tek-tek kutlayarak, meyve suyu ikram eden Başkan Alıcık ise Tevfik Tefennioğlu, Akın Cem ve Ali Öztürk’e gelen transfer tekliflerinin kendilerini gururlandırdığını ancak genç yeteneklerin spor yaşamlarına Nazilli’de devam etmeleri gerektiğini ifade etti. Alıcık, “Bunlar bizim çocuklarımız. Hepsinin yaşları daha çok küçük. Bu nedenle anne ve babalarına çok fazla ihtiyaç duydukları bir dönemdeler” dedi. Ziyaret sırasında genç sporculara nasihatte bulunan Alıcık, “İlk önce eğitiminize önem vereceksiniz. Boş zamanlarınızda spor yapacaksınız. Başarılı öğrenci ve başarılı sporcu olarak çevrenize örnek olmalısınız. 2012-2013 sezonunda kazandığınız 5 kupa için hepinize teşekkür ediyorum. Önümüzdeki sezon daha fazla kupa istiyorum” şeklinde konuştu.

(İHA)

Share