logo

18 Haziran 2013

Başarılı Güreşçiler Akın’ı Ziyaret Etti

Aydın’ı 14-15 Yaş Erkekler Grekokomen Güreş Türkiye Şammpiyonası’nda başarıyla temsil eden Aydınlı güreşçiler, Güreş İl Temsilcisi Mahmut Yörük ve Antrenörleri Nuri Tunç ile birlikte Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın’ı makamında ziyaret etti.

14-16-Haziran tarihlerinde Aksaray’da yapılan şampiyonaya 41 il katılırken, Aydın’ı temsilen

8 güreşçi katıldı. 8 güreşçiden 5’i derece elde ederken Aydın ekibi takım olarak Türkiye 3.’sü oldu. Sporculardan, 38 kg da Mustafa Yıldız Türkiye 2.si, 42 kg da Cihan Kalender Türkiye 2.si,, 42 kg da Nuri Çetindede Türkiye 3.sü, 47 kg da İsmail Gün Türkiye 2.si, 66 kg da Yunus Seyitoğlu ise Türkiye 3.sü oldu.

Ziyarette konuşan Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın, güreşçileri tebrik etti. Akın, şöyle konuştu: “Bu başarılar yıl boyunca yıl boyunca süren disiplinli çalışmanın sonucu elde edilmiş başarılardır.Sporcu eğitim merkezinin öğrencileri olan bu sporcularımızın daha başarılı olmaları için belletmen, diyetisyen,rehber öğretmen eşliğinde çalışmalarını sürdürmektedirler.Ayrıca bu başarıların elde edilmesinde elinden gelen gayreti gösteren antrenörümüz Nuri Tunç ve Güreş İl Temsilcisi Mahmut Yörük'e teşekkürlerimi iletiyorum”

 

(İHA)

Share