logo

17 Ekim 2007

Aydınspor’da yönetim Faruk Korkmaz’ın istifasını kabul etti

Türkiye 3. Futbol Ligi 3. Gurup takımlarından Aydınspor’da dün istifa ettiğini açıklayan Teknik Direktör Faruk Korkmaz’ın istifası yönetim tarafından kabul edildi.
Bugün Teknik Direktör Faruk Korkmaz’ın istifasını görüşmek üzere toplanan Aydınspor yönetimi toplantının ardından basın açıklaması yaparak konu hakkında açıklamalarda bulundular. Basın toplantısında istifasıyla ilgili soruları yanıtlayan Faruk Korkmaz, ailevi nedenlerden dolayı görevinden istemeyerek ayrıldığını söyledi. Takımın hedefledikleri yolda adım adım ilerlediği bir dönemde istifa ettiğini belirten Korkmaz, ?Yaklaşık 3 ay önce güzel duygularla başladığım Aydınspor’daki bu görevimden yine güzel duygularla ayrılıyorum. Ayrılık nedenim yönetimle aramda olan bir sorun nedeniyle değil, tamamen ailevi nedenlerden dolayıdır. Şu anda ailemin yanında olmak zorundayım. Ben buraya gelirken uzun vadeli hesaplar yaparak gelmiştim. Fakat ailevi sorunum hesapta yoktu. Ben göreve başladığımda 5 haftadan itibaren taraftarımıza iyi futbol seyrettireceğimizin sözünü vermiştim. Bu hafta oynadığımız Nilüfer maçından güzel bir oyunla aldığımız galibiyet bu sözümüzü yerine getirdiğimizin göstergesidir. Bu aşamadan sonra Aydınspor’a başarılar diliyorum? dedi.
Aydınspor’un kapılarının her zaman Faruk Korkmaz’a açık olduğunu ifade eden Aydınspor Genel Kaptanı Abdurrahim Tikbaş, Faruk Korkmaz’ın ailevi problemleriyle kafasının sürekli meşgul olacağını ve verimli çalışamayacağını gerekçe göstererek görevinden ayrılmak istediğini bildirdiğini, kendilerinin de bu talebe anlayışla karşıladıklarını söyledi.
Yeni bir teknik direktör bulana kadar takıma maçlara alt yapı hocalarının hazırlayacağı bildirildi.

(İHA)

Share