logo

14 Ağustos 2007

Aydınspor’da kadro baştan aşağıya yenilenirken, geçen yıl kurulan koadrodan 7 futbolcu kaldı

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Futbol Ligi takımlarından Aydınspor’da geçen yıl kurulan kadro baştan aşağıya yenilendi. Takımda geçtiğimiz sezon mücadele eden kadrodan sadece 7 futbolcu kalırken, takıma katılan yeni futbolcuların sayısı 20’yi geçti.
Önceki gün 27 futbolcuyla Gölcük kampına giden Aydınspor’da stat sorunu büyük oranda çözüldü. Adnan Menderes ve Mukan Perinçek Statlarında çimlendirme çalışması yapıldığı için kulüp yönetiminin ilk yarı maçlarını deplasmanda oynama isteği federasyon tarafından kabul edilmedi. Bunun üzerine Söke ya da Kuşadası şehir statları arasında karar kılması gereken yönetimin Söke stadının aşırı rüzgarlı olması gerekçesiyle Kuşadası şehir stadından yana karar kıldığı öğrenildi.
Diğer yandan Aydınspor bünyesindeki futbolcuların bir çoğu takımdan ayrıldı. Geçtiğimiz yıl lige başlamadan 2 gün önce kurulan takımdan sadece Onur, Adem, Ercüment, Ahmet, Ali Erdem, Emre ve Barış dışında hiç kimse kalmadı. Sezon çalışmaları başlamadan önce Aydın’daki ve değişik illerden gelen 120 futbolcu denemesinin ardından takıma yeni isimler katıldı. Bunun yanı sıra süper lig ve 2 lig takımlarından gelen futbolcularla Aydınspor adeta tekrar baştan kuruldu.
Aydınspor’da yaşanan bu gelişmelerin yanı sıra takımın eski kaptanlarından Serkan Bilen, futbolu bıraktıktan 3 yıl sonra tekrar futbola başladı. 3 yıldır yardımcı antrenörlük ve teknik direktörlük yapan Serkan Bilen, geçtiğimiz günlerde Aydın Süper Amatör kümede mücadele eden ASTAŞ Spor ile anlaşarak tekrar futbola döndü.

(İHA)

Share