logo

08 Mart 2007

AYDINSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ GÜRSES KILIÇ; “Oynayacağımız her maç bir finaldir”

Aydınspor Teknik Direktörü Gürses Kılıç kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında “Elimizdeki mevcut kadroyla en iyi şekilde sezonu bitirmeliyiz” dedi ve özetle şunları söyledi;
“Takımımızda temel oyuncu dediğimiz oyunu götüren oyuncu sayısı çok az. Böyle olunca takımda revizyon ihtimali çok az. Biz yukarıdan uzağız, aşağıdan yakınız. Bundan sonra oynayacağımız tüm maçların her biri bir finaldir.
Herkes burada sorumluluğunu bilmek zorundadır.Maalesef oyun kadromuz renkli değil. Takımda sistem değişikliğine gitmek istesek alternatif yok.Hedefleri koyarken akıla, elimizdeki malzemeye göre hedef koymalıyız.
Göztepe’nin bize gol atma gibi bir potansiyeli yoktu ama bireysel hatalarla bu golleri yedik. Temel eksiğimiz çalışma. Şut çekmenin, kaleyi hedef almanın, taç atmanın bile çalışması vardır.
Bunları anlatmadan, göstermeden oyuncudan bunları istemek olmaz. Biz sezonu 3/2 tamamlamışız ama şut çekmekten korkuyoruz.
Hiçbir başarı tesadüfle gelmemiştir. Planla programla işimizi yapmalıyız. Çok iyi bir yönetim kurulumuz vardır. Bu yönetim Aydınspor için bir şanstır.”
(Mücadele)

Share