logo

26 Ağustos 2013

Aydınspor 1923’ten Erman Toroğlu’nun İddialarına Yanıt

Aydınspor 1923 yönetimi, Erman Toroğlu imzasıyla Hürriyet'te önceki gün (25 Ağustos 2013 Pazar) yayınlanan iddialara yanıt olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Kulüp yönetimi tarafından “Zorunlu Açıklama” başlığıyla duyurulan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hürriyet gazetesinin ( 25.08.2013 ) dünkü nüshasında Erman Toroğlu imzasıyla yayınlanan, kulübümüzün sportif direktörü Ali Aydın’ın görev tanımına dönük iddialar, ciddi maddi hataları içermekte ve gerçeği yansıtmamaktadır.

Sayın Toroğlu her şeyden önce Aydınspor ile Aydınspor 1923 kulüplerini birbirine karıştırmıştır.

Aydınspor 1923 kulübü, tamamen farklı bir tüzel kişiliktir.Eski TFF başkanı sayın Haluk Ulusoy un kulübümüzün manevi başkanı olduğu da, gerçek dışıdır.

Sayın Ulusoy döneminde Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyeliği yapan sayın Mukan Perinçek, geçmişte Aydınspor kulübü başkanlığı görevini yürütmüştür. Ancak kulübümüzün üyesi bile değildir.

 

Sayın Ali Aydın, Aydınspor 1923 kulübünde menajer olarak değil, sportif direktör olarak görev yapmaktadır.

Geçmişteki kariyerinin getirdiği hassasiyetleri nedeniyle, ne soyunma odasına inmekte, ne de takımın başında sahaya çıkmaktadır. Zaten kendisiyle sözleşme imzalanmadan yapılan görüşmede, öne sürdüğü ilk şartı da budur.

Sayın Aydın, mesaisini ağırlıklı olarak kurumsal yapılanma projemizin hayata geçirilmesi için harcamaktadır. Aydınspor 1923 kulübünün asılsız, mesnetsiz ve bilgi kirliliğinden ibaret haber ya da yorumlarla tarafı olmadığımız tartışmaların içine çekmeye kalkmak, camiamızı rahatsız etmiştir.

Hürriyet gibi çok saygın, çok değerli bir gazetenin gerekli düzeltmeyi yapıp, kamuoyunu doğru bilgilendirilmesine katkıda bulunacağını umut ediyoruz.”

 

(Mücadele Ajans)

Share